Firefox 28 beta přináší dotykové prostředí. Jeho nástupce pak vzhled Australis

0

Mozilla testuje svůj dotykový prohlížeč pro Windows 8, což sice víme dávno, ale k vydání má teď produkt mnohem blíž. Jak si sami můžete vyzkoušet, dotyková podoba se nachází v aktuální betaverzi ohnivé lišky. Jen pro představu: stabilní verze bude k mání zhruba v polovině března. Jestli nechcete čekat, stáhněte si Firefox 28 beta. Program nainstalujte a následně prohlížeč nastavte jaký výchozí. V Osmičkách totiž může být pouze jeden dotykový prohlížeč.

Tip: Firefox 27 zvládá více sociálních služeb najednou. Mozilla zjednodušší Sync

Ten výchozí lze spustit, jiný nikoli. Když zvolíte Firefox, nebudete smět používat dotykový Internet Explorer, případně obráceně. Na desktopové edice změna takový vliv nemá. Mozilla pracovala na příkladné integraci se systémem. Můžete proto sdílet stránky či jejich obsah pomocí Šému. Prohlížeč podporuje oba režimy zobrazení – při jednom je roztažený na celou obrazovku, zatímco při druhém zabírá pouze pruh na straně obrazovky.

 

Ovládání pomocí gest je samozřejmostí. Nejen přibližování dvěma prsty by nám chybělo. Ostatně, vzpomeňte na Chrome, který se dotykovému vstupu učí porozumět jen velmi pomalu. V Metru není žádná konkurence, pokud jde o prohlížeče. Microsoft se svým povedeným Internet Explorerem v malém království panuje. Google do dlaždicového prostředí prakticky převedl Chrome OS, což ale pro majitele tabletů není výhra.

Zatímco osmadvacátá řada prohlížeče konečně nabídne použitelný režim pro tablety, ta devětadvacátá (aktuálně kanál Aurora) by měla nabídnout nový vzhled Australis. V nejbližších týdnech a měsících nás proto čeká nemálo důležitých novinek, na které fanoušci Firefoxu typicky čekají v řádu let.

Firefox pro Windows 8

Zdroj: Future Releases

Ohodnoťte tento článek!