Firefox 3.7 Alpha 4 se pomalu blíží Firefoxu 4

0

Nová připravovaná verze Firefoxu, prozatím značená jako 3.7 alpha, dosáhla už čtvrté alfaverze. Ačkoli do finální verze zbývá stále velký kus práce, některé z plánovaných funkcí si můžete vyzkoušet již nyní.

Oproti dřívějšímu nočnímu sestavení si můžete povšimnout, že finální čtvrtá alfaverze opět nevyužívá plně grafického rozhraní Aero – tato funkce byla dočasně deaktivována, dle vývojářů se však brzy navrátí, konkrétně v některé z příštích alfa nebo beta verzí.

Klepnutím pravým tlačítkem myši na panel nástrojů si můžete vybrat, zdali se budou panely zobrazovat v nejvyšší části okna a klasické nabídky zmizí, čímž se vzhled částečně přiblíží plánovanému vzhledu Firefoxu 4 nebo i Google Chrome.

Našeptávač adresního řádku nyní ve výsledcích zobrazí i momentálně otevřené panely, pokud zadanému výrazu odpovídají. Testovací verze Firefoxu umožňuje i změnu rozměrů mnohem více textových polí na stránkách.

Vylepšení se dočkala i rychlost: renderovací jádro využívá grafické akcelerace díky Direct2D a lépe vykreslované písmo pomocí DirectWrite. Rychlost můžete sami porovnat na této testovací stránce (musíte však nejprve na stránce about:config nastavit mozilla.widget.render-mode na hodnotu 6), popřípadě si prohlédnout přímé srovnání na videu. Běh Flash přehrávače byl oddělen do samostatného procesu, a proto by již neměl v případě problémů způsobovat pád celého prohlížeče.

Zdroj: Mozilla links

Ohodnoťte tento článek!