Firefox 4.0 Beta 1 je tady: řekněte Mozille co si myslíte

0

Firefox je celosvětově druhým nejpoužívanějším prohlížečem po Internet Exploreru, v některých zemích jej dokonce i předčil. Protože je mu některými uživateli vytýkáno poměrně zastaralé „šedivé“ uživatelské rozhraní, přinese jeho čtvrtá majoritní verze plno změn.

Už dříve jste si mohli stáhnout rané testovací alfaverze a později i noční sestavení, indikující blížící se betaverzi, s postupně se vyvíjejícím grafickým rozhraním, pomalu směřujícím k finálnímu designu. Mozilla nyní oficiálně uvolnila první betaverzi Firefoxu 4 s některými prvky připravovaného vzhledu.

Protože vývojáři tvoří tento prohlížeč pro lidi, zajímá je, co jim na Firefoxu líbí či nelíbí, co by změnili nebo přidali.  V nové betaverzi proto najdete tlačítko Feedback, pomocí kterého snadno vývojářům oznámíte, co si o betaverzi a novinkách myslíte, navíc se můžete účastnit různých dotazníků a statistik použití prohlížeče. Betaverzi si můžete stáhnout zde.

Zdroj: Mozilla

Firefox 4.0 Beta 1 je tady: řekněte Mozille co si myslíte
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. A nedají si říct a nedají 🙂 Asi je dobře, že takto stěžují život pirátům, ale na druhou stranu zatím platí, že čím více se snaží vlastní software ochránit, na tím větší vlnu odporu naráží. Pak s tím mají problémy i legální uživatelé. Nezřídka kdy se stávalo, že legálně zakoupená hra nešla spustit kvůli přemrštěné ochraně a vyplatilo se vlastní hru cracknout, protože rázem bylo po problémech 🙂
    Navíc si myslím, že je dobré, že hry jako Machinarium apod. nemají žádnou ochranu a prodávají se výborně. Z toho by si mohli vzít mnozí příklad, ale to je diskuze na delší povídání…

  2. Vzhledem k tomu, že “servisní balíček” nepřináší vůbec nic nového a je to jen soubor všech dosud vydaných aktualizací, tak prostě piráti nestáhnou tu konkrétní “záplatu” a budou i tak se všemi ostatními záplatami vysmátý.
    Až bude service pack nějak užitečný, tak možná nějaké zabezpečení bude piráty mrzet 🙂

  3. Ono ta aktualizacia naprd aj tak. MS sa chvalil ze ta aktualizacia si bude dodatocne stahovat databazu crackou. Lenze tak aktualizacia samotna je len klient absolutne bez databazi a tu databzu si musi stiahnut aj prvotne. Staci mat vhodne nastaveny firewall tak aby tejto aktualizacii nepovolil pristup na internet. TO v konecnom dvosledku znamena ze aktualizacia bude nainstalovana ale bez databazy crackou cize nic nezmoze.

  4. Jen doufám, že se neobjeví problémy i s legálně koupeným OS, jako se mi to stalo s Vistama po instalaci SP2, kdy mi suše oznámil, že mám nelegální Windows, nešlo to aktivovat ani po telefonu a teprve po několikerém volání na linku MS a nekonečném přepojování se to vyřešilo a dostal jsem nové číslo, musel jsem jim poslat i kopii faktury. Prý se “nějak” mé číslo (+ pár tisíc dalších) dostalo na blacklist… A nejlepší ovšem bylo, že Vista na druhém PC prošla aktualizací na SP2 absolutně bez problémů, že by to bylo tím, že byla cracknutá?
    Teď mám na všech PC legální Windows 7, tak jsem zvědavý, kolik jich po aktualizaci přestane fungovat…