Firefox 4.0 Beta 1 v testu: na rychlosti má co dohánět

0

Ačkoli prohlížeč Firefox exceluje v množství různých rozšíření a doplňků, v rychlosti zpracování a vykreslování moderních webových stránek a aplikací zatím poměrně zaostává, což nemění ani jeho nová betaverze.

Redaktoři serveru DailyTech podrobili nový Firefox 4.0 Beta 1 třem rychlostním testům (testovanou sestavou byl MacBook Pro se 64bitovými Windows 7 Professional, procesorem Intel Core 2 Duo T9600, grafickou kartou Nvidia GeForce 9600M GT a 4 GB operační paměti) a zjistili, jak si vede při zpracování JavaScriptu (SunSpider a JSBenchmark) i celkově (Futuremark Peacekeeper Benchmark).

Jak je patrné z následujících grafů, oproti nerychlejším prohlížečům současnosti, Opeře a Google Chrome ve stabilní i testovací variantě poměrně zaostává, ačkoli je oproti současné stabilní verzi Firefox 3.6.4 znát vylepšení. Ve všech testech ho překonal i jablečný Safari 5 a v jednom z testů i Internet Explorer 9. Nejpomalejší ze všech testovaných však nebyl: toto místo s jistotou obsadil Internet Explorer 8.

Zdroj: DailyTech

Firefox 4.0 Beta 1 v testu: na rychlosti má co dohánět
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář