Firefox 4 to nandal Internet Exploreru 9 v počtu stažení

0

Vývojářské týmy dvou nejpopulárnějších webových prohlížečů nám v posledních dnech nadělily nové majoritní verze svých webových kukátek, Microsoft byl sice s Internet Explorerem 9 o něco rychlejší, ale již nyní jej Firefox 4 v počátečním zájmu uživatelů rozdrtil, přesto však vývojáři obdrželi od IE týmu dort s logem prohlížeče Microsoftu, gratulující k vydání, ostatně podobný dort dostali už kdysi, při vydání Firefoxu 3.

V době psaní článku má dle StatCounteru Firefox 4 celosvětově 1,95 %, zatímco Internet Explorer 9 necelou polovinu: 0,87 %, čemuž odpovídají i nahlášené počty stažení: zatímco prohlížeč od Microsoftu si v prvních 24 hodinách stáhlo kolem 2,35 miliónů lidí u Firefoxu 4 to bylo za stejný časový interval přes pět miliónů.

Mozilla dokonce spustila zajímavou webovou stránku, kde lze sledovat aktuální počet stažení čtvrtého Firefoxu a další statistiky: podrobné grafy umožňující se proklepat až ke statistikám pro jednotlivá města, mapu světa s blikajícími kolečky v místech, odkud byl Firefox 4 právě stažen a časový vývoj.

Hodnoty při psaní tohoto článku dosahovaly jedenácti miliónů celosvětově a asi 128 000 stažení pro Českou republiku. Otázkou je, jak se bude situace vyvíjet po opadnutí prvotního zájmu. Myslíte, že se bude Firefox 4 nadále držet krok napřed Internet Exploreru 9, nebo má IE9 šanci jej v běhu na dlouhodobé trati překonat?

Zdroj: Statcounter, Softpedia

Ohodnoťte tento článek!