Firefox 4 zemřel mlád: už žádné záplaty

0

Čtvrtá verze Firefoxu se za pár měsíců existence ani neohřála, i když po započtení všech testovacích verzí zdlouhavého vývoje by naopak teplota stačila k upečení dortu k příležitosti vydání Firefoxu 5, který je prvním výsledkem nového rychlého vydávání nových verzí po vzoru Google Chrome.

Mozilla však od Googlu nepřevzala jen rapidní tempo vydávání, ale i okamžité odepisování starých verzí, Firefoxem 4 počínaje. Minoritní aktualizace 4.0.1 se tak stala tou poslední, a pokud chcete mít aktualizovaný prohlížeč s nejnovějšími záplatami, přejděte na Firefox 5, který je stejně de facto aktualizací čtverky.

Co ovšem Mozilla od Chrome nepřevzala, je plně automatická aktualizace: je na uživateli, jestli novou verzi nainstaluje, takže může potenciálně zůstat nechráněný. Pryč jsou ty časy, kdy starší verze přežívaly díky záplatám poměrně dlouho po vydání verze nové: jakmile vyjde Firefox 6, bude Firefox 5 ihned sešrotován, stejně jako vydání Firefoxu 7 bude značit okamžitý konec podpory Firefoxu 6. Otázkou je, co to provede s doplňky, které jsou jednou z největších sil Firefoxu, ale kvůli nutnosti čekat na aktualizaci doplňku před přechodem na novou verzi současně i velkou slabinou.

Zdroj: mozilla.dev.planning

Firefox 4 zemřel mlád: už žádné záplaty

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář