Firefox 49 pro Linux nabídne Netflix díky podpoře modulu Google Widevine

0

Netflix nebo Amazon Video poběží v Linuxu prostřednictvím Firefoxu. Placené videoslužby se ve velkém spoléhají stále na klasické technologie jako Silverlight nebo Flash Player. Jenže prohlížeče na zásuvné moduly tlačí a stále více je omezují. S jejich pomalým odchodem probíhá přechod na HTML 5. Víme ale například, že Netflix video v HTML 5 ve full HD posílá pouze do Edge, Internet Explorer či Safari, jiné prohlížeče vyšší rozlišení nezvládají.

Takže situace stále není optimální. Mozilla má v plánu streamování usnadnit těm, kdo používají Linux. Firefox 49 na Linux přinese totiž to, co již nabízí uživatelstvu Windows a OS X. Prohlížeč ve verzi pro Windows podporuje dva moduly pro přehrávání chráněného obsahu (Google Widevine a Adobe Primetime), varianta pro OS X pak jeden (Google Widevine). Aktivovány jsou tehdy, když přejdete na web, jenž je vyžaduje.

Vyšlo Ubuntu 16.04 LTS

Ohnivá liška od následujícího vydání pod Linuxem bude podporovat Google Widevine. Díky tomu se tak v tomto operačním systému dostanete ke službám Netflix a Amazon Video. Pořád ale platí, že přehrávání za těchto podmínek bude podporovat maximálně rozlišení 720p. Google Widevine je dostupný také ve Chromu pro Linux.

Zdroj: gHacks Tech News

Firefox 49 pro Linux nabídne Netflix díky podpoře modulu Google Widevine

Ohodnoťte tento článek!