Firefox 5 bude (možná) už v červenci

0

Vlekoucí se vývoj Firefoxu 4 je konečně u konce a v Mozille nastal čas na změny, a to přímo radikální. Páté verze Firefoxu se dočkáme asi za 16 týdnů, tedy někdy v červenci, další verze pak mají ideálně vycházet co šest týdnů.

Může se zdát, že se Mozilla snaží s číslováním dohonit v tomto oboru svižný Google Chrome, údajně však přechází na rapidní vývojový cyklus proto, aby uživatelé tak dlouho nemuseli čekat na nové funkce: jednotlivé majoritní verze budou sice obsahovat méně novinek, zato ale budou vycházet častěji, jestliže se některé funkce nestihnou doladit, jednoduše se odloží na později.

Robert Sayre z Mozilly sestavil návrh tohoto vývojového cyklu, na který musí vývojáři nyní přejít. Zřejmě kvůli tomuto přechodu tedy vyjde Firefox 5 asi za šestnáct týdnů, další majoritní verze už budou dávkovány zhruba co šest týdnů. Co si o této změně myslíte vy? Bude to přínos pro uživatele, nebo jen trapný pokus nahnat co největší čísla majoritní verze bez výrazného přínosu ve funkcionalitě?

Zdroj: Mozilla via Softpedia

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak jsem zkoušel ten „strč prst skrz krk“ na Androidu a je nutné dodržovat hranice slov. Člověk přirozeně nemluví po slovech, ale delších úsecích a tohle jsou příklonky, takže mezi nimi nejsou rázy ani přízvuky. Proto software nemá jak určit hranici slova. Stačí ale přizvukovat na jednotlivá slova a poradí si dokonce i s tímhle.