Firefox 77 zavádí WebRender na noteboocích s Nvidiemi a velkými obrazovkami

Velkou obrazovkou se myslí vyšší rozlišení. Mozilla opět přináší WebRender na dalších zařízení. Co dalšího přináší Firefox 77?

1

Na svět přišla další iterace Firefoxu. Prohlížeč ve verzi 77 pokračuje v zavádění WebRenderu, díky kterému stránku vykresluje grafický čip. To by mělo vést ke zlepšení plynulosti nestatických stránek. Poslední verze prohlížeče komponentu nabízí na dalších a dalších zařízeních. Tentokrát se dostalo na notebooky s grafickým kartami Nvidia a obrazovkami s rozlišením mezi 1 920 × 1 200 a 3 440 × 1 440 body (včetně), případně rozlišením větším než 3 440 × 1 440 bodů.

Certifikáty můžete nově spravovat na jednom přehledném místě, a sice na stránce about:certificate. Předvolbou browser.urlbar.oneOffSearches už naopak nelze vypínat tlačítka pro vyhledávání určeným vyhledávačem v nabídce pod adresním řádkem, která se objevuje během psaní. Chcete-li některé z tlačítek odebrat, vypněte konkrétní vyhledávač v nastavení Firefoxu: Možnosti | Vyhledávání | Vyhledávání jedním klepnutím.

Nové vydání prohlížeče spravuje několik vážnějších zranitelných míst a mírně vylepšuje přístupnost pro asistivní technologie. Dále už Mozilla pouze přidala výběr zajímavých článků z Pocketu do prostoru nového panelu. Tohle se navíc týká jen Velké Británie, která se tak přidala k několika vybraným zemím včetně USA nebo Německa. Firefox 78 nás čeká posledního června.

Máte už na svém zařízení aktivní WebRender?

Zdroje: poznámky k vydání Firefoxu 77 | Mozilla Security

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář