Firefox 80 můžete používat jako výchozí čtečku PDF. Řada 68 ESR končí

1
Firefox
Firefox
-
Zdroj: logo: Mozilla | koláž: Petr Urban / Cnews

Kromě nedávných špatných zpráv z Mozilly, která se potýká s nedostatkem financování, jsme na začátku července informovali o novinkách ve Firefoxu. Vypnul staré protokoly TLS 1.0 a 1.1 a aktivoval WebRender na některých strojící postavených na procesorech od Intelu.

Firefox 79 nebyl natolik zajímavý, abychom mu věnovali samostatný článek. Z uživatelského pohledu v podstatě jen zapnul WebRender na dalších zařízeních, tentokrát na zařízeních a grafickými kartami od AMD, která jsou provozována na akumulátor. (Jakkoli to není nevýznamná technologická novinka.) Týkalo se to modelů Northern Islands z roku 2010 a novějších.

K tématu: Krize dopadá na Mozillu. Práci ztratí 250 lidí

V úterý uvolněný Firefox 80 zajímavých novinek nepřináší o moc víc. Můžete jej nastavit jako výchozí prohlížeč PDF. Jako základní čtečka dostačovat může, podobně lze využívat Chrome a spol., pokud vyloženě nevyžadujete pokročilejší funkce, např. práci s formuláři. Dále byla zlepšena čtečka obrazovek tak, aby neposkytovala nesprávné informace.

Firefox 80
Firefox 80

Pokud prohlížeč používáte v konfiguraci omezující animace, typicky z důvodu, že se vám z nich dělá nevolno, oceníte, že Mozilla ve Firefoxu snížila počet animací pro tento režim. Dále vývojový tým v prohlížeči zavedl novou listinu pro blokování doplňků. Mozilla pomocí něj může blokovat doplňky, o kterých zjistí, že jsou škodlivé. Současně byl úterý vydán poslední zástupce řady 68 ESR, pokud se tedy do 22. září neobjeví kritický problém, který by Mozilla musela řešit mimořádnou aktualizací. V opačném případě budou tyto instalace až ve zmíněný den převedeny na Firefox 78 ESR.

Zdroje: poznámky k vydání Firefoxu 79 | poznámky k vydání Firefoxu 80 | Mozilla Add-ons Blog

Firefox 80 můžete používat jako výchozí čtečku PDF. Řada 68 ESR končí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlasů

1 komentář