Firefox 82 zlepšil výkon v několika oblastech. WebRender hlásí dobrou zprávu

0
Firefox
Firefox
-
Zdroj: logo: Mozilla | koláž: Petr Urban / Cnews

Během úterního večera byl oficiálně vydán Firefox 82. Vývojový tým dodělal několik optimalizací. Nová okna se ve Windows otevírají o 10 % rychleji, relace se obnovují o 17 % rychleji a webové stránky využívající rozložení flexbox se načítají o 20 % rychleji.

Ve Windows pak nový prohlížeč pro přehrávání hardwarově dekódovaného videa využívá DirectComposition. Mozilla tvrdí, že se díky tomu při přehrávání snižuje využití procesoru a grafické karty. To by pak pozitivně ovlivnilo výdrž zařízení na akumulátor. Téměř každé poslední vydání prohlížeče WebRender, díky němuž stránku vykresluje grafický čip, aktivovalo na dalších konfiguracích. Firefox 82 hlásí, že WebRender pod Windows 10 používá všude, kde je to možné.

Kromě výkonu Mozilla za nové vyměnila tlačítko pro „vyloupnutí“ videa ze stránky do plovoucího okna. Subjektivně je hezčí, ale také méně rušivé (snáze přehlédnutelné, chcete-li). Modrá byla totiž vyměněna za tmavě šedou, tlačítko se navíc posunulo mírně směrem dolů. V macOS režim PiP můžete ovládat klávesovou zkratkou Option+Cmd+Shift+pravá závorka. Funguje prý jen před zahájením přehrávání videa.

Zdroje: MozillaWiki | poznámky k vydání Firefoxu 82

Firefox 82 zlepšil výkon v několika oblastech. WebRender hlásí dobrou zprávu
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.14%) 7 hlasů