Firefox doplňky pro Internet Explorer?

0

11. prosince se ve městě Mountain View odehrála vůbec první konference, týkající se vývoje doplňků (add-onů) pro webové prohlížeče. Sponzory této akce se stala Mozilla, stojící za oblíbeným Firefoxem a tvůrce prozatím dominantního Internet Exploreru – Microsoft. K nim se přidal internetový gigant Google se svým prohlížečem Chrome.

Microsoft se snažil navnadit vývojáře k tvorbě doplňků pro Internet Explorer. Mluvilo se o tom, jak mohou vývojáři doplňků pro Firefox své výtvory jednoduše portovat pro Redmondský prohlížeč, či jak začít psát nový doplněk tak, aby fungoval hned pod několika různými prohlížeči.

Firefox totiž patří mezi současnou jedničku, co se počtu doplňků týče, a proto by bylo pro Microsoft (ale i pro Google) velmi vhodné, aby tyto zásuvné moduly fungovaly v jejich prohlížečích. Připravovaný Internet Explorer 8 navíc představí různá vylepšení v oblasti rozšiřitelnosti, díky kterým by se programování doplňků pro tento internetový nástroj mělo zjednodušit.

Zdali se dočkáme doplňků pro Firefox i pod Internet Explorerem nebo multiplatformních modulů běžících pod různými prohlížeči však záleží jen na vývojářích. Více informací lze získat na oficiálních stránkách konference.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!