Mozilla nějakou dobu připravovala zvláštní tlačítko, které by z prohlížeče odstranilo stopy po prohlížení. Prakticky by více zpřístupnilo již existující funkci v dialogu Vymazat celou historii, který vyvoláte klávesovou zkratkou Ctrl+Shift+Delete. To se teď objevilo ve speciální verzi Firefoxu, která se objevila v souvislosti s desetiletým výročím.

Tolik let totiž uplynulo od vydání verze 1.0. Přesněji se to stalo 9. listopadu 2004. Na oslavu můžete aktualizovat na Firefox 33.1. Podle výzkumů si uživatelé myslí, že o nich firmy vědí až moc. Více soukromí vám nabídne nově integrovaný vyhledávač DuckDuckGo. Znalci vědí, pro ostatní to shrneme tak, že nesleduje vaše činnosti. Na druhou stranu vyhledávání není osobní.

 

Druhým vylepšením je již zmíněné tlačítko, které si ovšem na nástrojovou lištu musíte ručně přidat. Umožní programu „zapomenout“ na činnost v posledních pěti minutách, dvou hodinách, anebo uplynulém dni. Dojde k odstranění cookies a historie prohlížení, přičemž se zavřou stávající okna a panely. Prohlížeč stahujte z firefox.com.

Nezisková organizace dále představila program Polaris, zaměřený na ochranu soukromí, a také Firefox Developer Edition. Jedná se o zvláštní edici prohlížeče, která chce ulehčit život webovým vývojářům. Obsahuje poslední novinky, co se nástrojů na práci s webem týče. Na počítačích vytváří samostatné uživatelské profily. V hierarchii vydání nahrazuje kanál Aurora.

Zdroj: The Mozilla Blog 1 | 2

Ohodnoťte tento článek!