Firefox pokročil v zobrazení flashových objektů bez Flash Playeru

0

Mozilla se blíží k dokončení jednoho z produktů, o němž jsme psali v jeho počátcích, což nás v tomto případě vrací na podzim 2013. Jedná se o Shumway, tedy způsob, jak zprovoznit flashový obsah na webu bez patřičného zásuvného modulu. S prvotní implementací jste se mohli setkat ve Firefoxu 27, přičemž aktuální verze prohlížeče nese číslo 35. Jak vývoj pokročil?

Minulý čtvrtek Mozilla v nočních sestaveních ohnivé lišky aktivovala vykreslování flashového obsahu pomocí pomocí technologie Shumway. Prozatím ale jen pro video na webu Amazon.com. Navíc se změna vztahuje na edice prohlížeče pro Windows Vista a OS X (a novější). Na bílou listinu se prý brzy dostanou další stránky s videem. Doufejme, že snaha nebude úplně zbytečná.

 

Minimálně YouTube se totiž od Flashe přesunulo k HTML 5. Neznamená to, že na Flash na YouTube nenarazíte, zůstává přítomný pro zajištění kompatibility, kdyby došlo k nějakým problémům. Googlova stránka je nejdůležitější, pokud jde o video, ale flashové objekty budeme nadále potkávat jinde, takže náhrada za Flash Player bude stále vítaná.

Proč Shumway neběží v Linuxu nebo Ikspéčkách? Poněvadž vyžaduje dekodéry H.264, které na těchto platformách nemusí být dostupné. Jak informuje Mozilla.cz, pomocí předvolby shumway.swf.whitelist lze na bílou listinu ručně přidat další weby. Není ovšem zaručeno, jak na nich bude vykreslování vypadat.

Zdroj: Chris Peterson via Mozilla.cz

Ohodnoťte tento článek!