Firefox překonal miliardu stažení

0

Obliba prohlížeče Firefox stále neklesá. Naopak s každou novou verzí roste, což dokazují i více jak 4 milióny stažení za jediný den po vydání verze 3.5. Do opravdu velkých čísel se dostaneme, když navíc vezmeme v potaz všechny vydané verze od roku 2004, neboť 31. července takto překonal celou miliardu stažení.

Není divu že Mozilla oslavuje spolu s fanoušky pandy červené a spouští stránku onebillionplusyou.comEN. Nové funkce a velmi dobrá podpora standardů včetně HTML5 či SVG v nejnovějším Firefoxu pomáhá nadále zvyšovat podíl na trhu, který dle různých měření dosahuje 32-47,9 % a významně tak ukrajuje od konkurenčního Internet Exploreru.

Aby růst pokračoval nejen na trhu, ale i po stránce funkční, připravuje se řada zajímavých novinek. Kupříkladu Firefox 3.7 poprvé přinese (oficiální) 64bitovou verzi spolu s novým vzhledem, využívajícím více rozhraní Aero systémů Windows Vista a Windows 7. Jak by takový vzhled mohl vypadat, ukazuje následující návrh:

Zdroj: DailyTech

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “… společnosti Google či Mozilla, které obě nabízejí vlastní internetové prohlížeče konkurující zatím neporaženému Internet Exploreru…”

    no nejsu si jistej, ale myslim ze to neni tak davno co se ukazovalo ze Mozilla uz je pred IE ? 🙂

  2. Co taky na netbook jinýho než Linux, nízký HW nároky, svižnej běh, nulová hrozba malwaru… Když si představím netbook s Win který to o třetinu zbrzděj a o další polovinu to zbrzdí antivir, TFUJ!!! :-!

  3. Že je Linux nejlepší OPS vím již dávno. Jen by mne zajímalo, kde(to není kde Linux) ale jsou Ti všichni tak spokojení uživatelé systému, co zabírá asi 1-2% trhu? A to je zadarmo. To se asi lidstvo úplně pomátlo, když kvůli 30,-Kč zvolili hovězí Ratha,ta,ta. Proč kupují MS soft, či dokonce Apple za svoje tak těžce v krisi nabyté prachy. Linuxníky upozorňuji: ne nabité prachx.Ale vážně, nehaním, ať si kdo chce co chce používá, ale nenadává na Ty kdo chtějí něco jiného. Když jsem uviděl ikonky s ještěrkami v Ubuntu tak šlo a šlo. Je fakt, že jinak to i docela fungovalo, však víte jak Kája zpívá. Je krásně klenutá, nenže ne jak chci já. Tak se mějte zdraví Pavel