Firefox pro multijádrové procesory

0

S neustálým přibližováním rozměrů tranzistorů k velikostem jednotlivých atomů, se rapidní nárůst jejich množství v čipech zpomaluje a výrobci se začínají orientovat spíše na masivní paralelizaci. Není divu, že samotný Intel nabádá vývojáře, aby tvořili aplikace schopné pracovat s velkým počtem výpočetních jednotek. Tyto slova si zřejmě vzal k srdci vývojářský tým z Mozilly, vedený expertem Benjaminem Smedbergem a započal vývoj paralelizované verze Firefoxu rozdělený do čtyř fází:

První z nich, načasovaná na 15. července 2009, implementuje paralelizaci výpočtů pro jednoduchou (webovou) stránku s prostým adresovým řádkem. V listopadu by měl projekt mít zvýšeny schopnosti interakce rozhraní aplikace a webového obsahu s uživatelem. Třetí fáze, ve které se produkt pravděpodobně stane poprvé použitelným, přijde počátkem příštího roku. Zaměří se na adaptaci APICZ pro rozšiřitelnost, (lepší) přístupnost a výkon.

Čtvrtá, tudíž poslední fáze, celé dílo spojí v ucelenou aplikaci, schopnou zpracovávat několik úloh najednou a chytře využívat dostupných výpočetních prostředků, což by mělo výrazně zvýšit rychlost a odezvu aplikace a údajně i bezpečnost a stabilitu.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář