Firefox získává povedený nástroj na snímání obrazovky. Fotky lze i sdílet pomocí cloudu

Mozilla funkci zapíná postupně, můžete ji ale ručně aktivovat ihned.

6
Firefox
Firefox

Mozilla přidala do Firefoxu nástroj na pořizování (a sdílení) snímků obrazovky, jak si všimli na Neowinu. Před měsíci se objevil v nočních sestaveních, teď je již možné ho aktivovat ve stabilní řadě prohlížeče. Zatím je v mnoha instalacích vypnutý, Mozilla distribuci umele omezuje. Osobně jsem nenarazil na problém, nástroj za zkoušku stojí.

Po aktivaci se objeví na nástrojové liště nové tlačítko, klepnutím zahájíte vystřižení. Prohlížeč dovede rozpoznat objekty na stránkách, takže můžete jen klepnout na objekt, místo abyste jej zdlouhavě označovali ručně. Což ovšem také můžete. Oproti jiným řešením je funkce obohacena o možnost sdílet obrázek pomocí domácí cloudové služby.

Jedno tlačítko slouží k uložení na lokální úložiště, pokud ale zvolíte nahrání do cloudu, bude obrázek dostupný pomocí odkazu. Odkaz je pak automaticky zkopírován do schránky. Další dobrá zpráva zní, že lze vystřihnout klidně celou stránku, což nedovede např. Opera, kde jsem omezení kritizoval. Snímky v cloudové službě standardně vydrží dva týdny, můžete je ovšem ručně odstranit sami dřív. Především si ale můžete vybrat, jak dlouhá bude jejich životnost. Jít může o minuty, ale také o roky.

Jak funkci ve Firefoxu ihned aktivovat? Na stránce about:config vyhledejte předvolbu extensions.screenshots.system-disabled. Přepněte HodnotuTrue na False. Příslušné tlačítko by se na nástrojové liště mělo objevit hned, není třeba prohlížeč ani restartovat. (Pokud všechno selže, restartem nic nekazíte.)

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE

  1. Osobně tedy vždy použiji zklávesovou zkratku Windows+Shift+S, hned vyberu co chci vystřihnout a pak jen Ctrl+V například do Skype nebo do Messengeru…ne vždy člověk chce sdílet něco z prohlížeče a tohle je použitelné vždy. Integrovat podobné věci do prohlížeče je podle mne naprosto zbytečné.