Firefox zkouší vykreslovat flashový obsah bez Flash Playeru, za pomoci HTML5

0

Několikrát jsme se zamýšleli nad významem zásuvným modulů v dnešní době. Přímo potlačovat je dokonce plánuje i Google, přidala se k němu Mozilla. Ta již delší dobu blokuje aspoň neaktuální moduly. Moderní web se bez Silverlightu, Flash Playeru nebo Javy docela dobře obejde. Bohužel existují weby, kde bez nich najedete na mělčinu. Webové technologie nicméně pokročily a adopce zrovna tak.

Tip: Soumrak zásuvných modulů. Chrome je přestane podporovat v roce 2014

Minimálně Flash Player neumírá tak pomalu, prohlížeče jej v rámci kompromisu často integrují. Mozilla ale půjde na věc jinak. Projekt Shumway by měl zásuvný modul šikovně vyšachovat ze hry, aniž by došlo k narušení kompatibility. Prohlížeč bude moci vykreslovat flashový obsah ve formátu SWF za pomoci HTML5.

 

V současnosti již technologii obsahuje Firefox 27, ale je vypnutá. Nachází se v rané fázi vývoje, a proto bude s vysokou pravděpodobností velice nestabilní a problémová. Není do kamene vytesáno, že se dočkáme pozitivních výsledků. Funkce se z prohlížeče může časem ztratit, pokud ji nebude možné ukočírovat.

Jestli chcete Shumway vyzkoušet, jděte na nightly.mozilla.org, stáhněte si noční sestavení Firefoxu a do adresního řádku následně zadejte about:config. Najděte předvolbu shumway.disabled a přepněte ji na false. Ještě pak nezapomeňte vypnout či odinstalovat Flash Player.

via Neowin

Ohodnoťte tento článek!