Firefox zrušil vývoj své ochrany proti sledování, bude vládní?

0

Včera jste si mohli přečíst i připravované novince v Internet Exploreru 9, která zabrání sledování pohybu uživatelů na síti různými poskytovateli reklam. Mozilla vyvíjela podobný nástroj, avšak jej zřejmě pod nátlakem reklamních společností už dříve zrušila, ačkoli sama tvrdí, že tak učinila z obav, aby inzerenti nepoužili mnohem úlisnější metody, jak pohyb uživatele sledovat.

Celý problém se ovšem dostal na vládní úroveň a je projednáván ve Washingtonu v rámci ochrany zákazníků, k diskuzím by se měla připojit i Mozilla a Lotame Solutions, společnost vlastnící různé sledovací technologie, ale údajně také podporující možnost volby pro internetové surfaře, zdali budou sledování nebo ne.

Očekává se vytvoření jakéhosi standardu zabraňujícího sledování pohybu uživatelů na internetu, pokud si to nepřejí, vyžaduje však spolupráci jak u výrobců prohlížečů, tak u sledujících organizací. Prohlížeč by na požadavek uživatele vyslal zprávu „nesledujte mě“, což by pak měli sledující firmy respektovat. Problémem je, že je jich poměrně hodně a spolupráce všech se dá zajistit asi těžko.

Zdroj: Wall Street Journal

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Krásny výsledok pre Win. XP, ktorý má stále, aj napriek tomu že sa už nepredáva a teda si ho nový uživateľ nemôže zvoliť 50 % podiel na trhu. To len vypovedá o jeho kvalitách a odladenosti. Bezpochyby je to najlepší OS od Microsoftu, ktorý kedy vyrobili. Mať cca po 10 rokoch od uvedenia 50 % trhu to Win. 7 tiež nikdy nedosiahne.