Firma Gigabyte United zanikne

0

Gigabyte United je dceřiná firma Gigabyte Technology. Stará se o výrobu základních desek a grafických karet. Nyní bylo rozhodnuto, že firma bude sloučena s Gigabyte Technology, ve snaze zefektivnit chod celé společnosti. Se sloučením přitom nebudou žádné problémy – Gigabyte Technology vlastní 100 % Gigabyte United. Podle Fudzilly se ani nebudou propouštět žádní zaměstnanci.

Pravděpodobně si říkáte, proč jedna firma ruší dceřiný podnik, který celý vlastní? A proč ho vůbec zakládá? To je příběh na nějaké to vyprávění. V srpnu/auguste roku 2006 se Gigabyte a Asus, dva velcí tchajwanští rivalové, rozhodli založit společný podnik. Gigabyte vlastnilo 51 %, Asustek zbylých 49. Firma dostala název Gigabyte United a vyráběla hardware pod značkou Gigabyte.

Počátkem roku 2007, po pouhých dvou měsících fungování Gigabyte United, se ale Gigabyte rozhodl ze spolupráce vycouvat, prý kvůli obavám svých zákazníků o nezávislost společnosti. Gigabyte United ovšem nezanikl, pouze v něm stoprocentní podíl získala Gigabyte Technology. Až nyní se dvě společnosti slučují zpět do jedné.

Fudzilla tvrdí, že rozdvojenost Gigabyte někdy způsobovala zmatky. Například nedávno vydanou hráčskou klávesnici GK-K8000 prý vyvíjela divize grafických karet, protože z různých interních důvodů na tomto úkolu nemohla pracovat divize periferií.

Sloučení Gigabyte United s mateřskou Gigabyte Technology vchází v platnost 1. října/októbra 2008. Těžko soudit, jaké dopady to bude mít na produkty Gigabyte, ale myslím, že žádnou změnu ani nezaregistrujeme.

Zdroj: DigiTimes, Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!