Firmy.cz jsou ode dneška v novém designu. Hodně spoléhá na mapu a fotografie

0

V lednu jsme detailně psali o tom, jak chce Seznam změnit svůj katalog firem. Výsledkem měla být kompletní proměna vzhledu; jednodušší a modernější design měl doplnit nový systém pro prodej reklamních ploch v reálném čase (RTB). O všech novinkách si můžete přečíst v našem starším článku…

 

… a hned poté si je osahat. Seznam dnes nové Firmy.cz přesunul z betaverze do ostrého provozu pro všechny. Betu si během dvou měsíců vyzkoušelo 35 000 uživatelů. Během té doby vyhledali 266 000 podniků a hlavně poskytli zpětnou vazbu, na kterou Seznam stihl reagovat. Lehce upravil grafiku i logiku.

Hlavním motivem webu je velká mapa. Její výřez je stále vidět v levé části stránky, takže zatímco vyhledáváte (dotazem nebo pomocí katalogu), přibývají na ní špendlíky s body zájmu. Kliknutím do mapy ji pak zvětšíte a můžete se v ní procházet jako na běžných mapách Seznamu. Samozřejmostí je i navigace, která vás dovede na místo. Každý z 612 000 podniků v katalogu má vlastní profilovou stránku s adresou, kontakty, popisem a často také fotografií (kterou mohou přidat i uživatelé).

PS: Firmy.cz mají od prosince také nové mobilní aplikace pro Android a iOS.

 

Zdroj: Seznam

Firmy.cz jsou ode dneška v novém designu. Hodně spoléhá na mapu a fotografie
Ohodnoťte tento článek!