Fitbit a další v testu zabezpečení propadli, zodpovědný je jen Apple

0

Chytré fitness měřice jsou stále dostupnější a o jejich koupi uvažuje čím dál více běžných zákazníků, pokud je tedy už nemá. Podle poslední studie však výrobci značně podceňují bezpečnost a snad jako jediný svědomitý se jeví Apple.

Fitbit Blaze
Fitbit Blaze 

Z testu, ve kterém výzkumníci z University of Toronto zkoumali osm výrobků od osmi nejznámějších jmen jako Fitbit, Garmin nebo Xiaomi, vyšlo, že není žádný velký problém získat přístup ke všem fitness datům, které přístroje sbírají a následně odesílají. Zranitelné přitom bylo jak zařízení tak samotný přenos přes Bluetooth.

 

Ještě větší znepokojení však vyvolalo zjištění, že je dokonce možné sesbíraná data upravovat. To v případě, kdy některé měřiče slouží i pro profesionální využití třeba ve zdravotnictví, není vůbec dobré zjištění.

Nejlépe z testu vyšel Apple, který díky kombinaci silného šifrování Apple Watch a náhodnému generování Bluetooth ID neumožnil k fitness datům přistup ani jejich úpravu. Snad se studie donese i k výrobcům a na zabezpečení zapracují. Celou studii najdete zde.

Zdroj: Mobile Syrup

Ohodnoťte tento článek!