Flash a AIR na mobilních platformách

0

Společnost Adobe oznámila, že vývojáři a vydavatelé obsahu mohou nyní nabídnout aplikace Adobe AIR uživatelům více než 84 miliónů chytrých telefonů a tabletů s operačními systémy Android a iOS. Adobe očekává, že do konce roku 2011 budou aplikace Adobe AIR podporovány ve více než 200 miliónech chytrých telefonů a tabletů.

Během prvních šesti měsíců od uvedení softwaru Flash Player 10.1  bylo touto verzí vybaveno nebo na ni aktualizováno přes 20 miliónů chytrých telefonů více než 35 certifikovaných značek. Adobe očekává, že v roce 2011 bude Flash Player podporován ve více než 132 miliónech přístrojů. Letos by měl počet typů tabletů podporujících Flash Player přesáhnout padesát.

Flash logo

Firma Adobe představila také nejnovější verzi softwaru Flash Player, verzi 10.2. Nová verze přináší zajímavé novinky, například funkci Stage Video, která poskytuje podstatné zvýšení výkonu videa prostřednictvím optimalizované hardwarové akcelerace na mobilních zařízeních, osobních počítačích a v televizorech. Funkce Stage Video snižuje využití procesoru a paměti a zároveň přináší vyšší snímkové frekvence a lepší kvalitu obrazu. Výsledky testů ukazují na snížení zatížení CPU až o 80 % při přehrávání videa v rozlišení 1080p na systémech Windows a Mac OS. Podpora funkce Stage Video v mobilních zařízeních bude k dispozici pro Android 3.0 „Honeycomb“ a BlackBerry Tablet OS.

Adobe AIR

Adobe AIR umožňuje vytvářet aplikace s bohatou funkční výbavou prostřednictvím řady funkcí, mezi něž patří podpora akcelerometru, fotoaparátu, videa, mikrofonu, vícedotykového ovládání a gest. Podpora pro geografickou polohu umožňuje vývojářům vytvářet aplikace a služby založené na aktuální poloze uživatele. AIR dokáže rovněž zobrazovat nativní prvky prohlížeče v aplikaci, což poskytuje možnost integrace obsahu HTML a .SWF.

Adobe Flash Player

Flash Player přináší do mobilních zařízení obsah založený na technologii Flash v rámci prohlížeče a dnes zaujímá přední postavení mezi bezplatnými aplikacemi v nabídce Android Market. Kromě služby Android Market je runtime distribuován přímo provozovateli a výrobci zařízení prostřednictvím předinstalovaného softwaru a aktualizací operačního systému.

Užitečné odkazy

Zdroj: TZ Adobe

Flash a AIR na mobilních platformách

Ohodnoťte tento článek!