Flashdisk Transcend JetFlash 380 OTG: s USB i microUSB

0

Transcend představil flashdisk s názvem JetFlash 380 OTG, který disponuje nejen konektorem USB, ale i menším microUSB. Podobné flešky se dají od čínských výrobců pořídit již delší dobu, u nás jde víceméně o novinku.


 
 

Smartphone nebo tablet samozřejmě musí podporovat USB host, respektive OTG (On-The-Go), aby k němu vůbec šla takováto zařízení připojit. Například u Nexusu 7 si ještě musíte nainstalovat placenou aplikaci. To je ale problém výrobců smartphonů/tabletů (a tím tedy i váš).

Flashdisk se objeví na telefonu v jakémkoliv správci souborů a používá se stejně jako na počítači. A protože má i běžný port USB, zapojíte jej i do běžného PC. Elegantní a čisté řešení.


 

Takovýto přenos dat je v éře bezdrátu možná trošku archaický, ale někdy je to prostě lepší. Podobně jako u fotoaparátu – někdy vyndáváte SD kartu, jindy připojíte kabel. A SD karta do čtečky nám přijde tedy lepší. Rychlosti Transcendu odpovídají staršímu rozhraní USB 2.0, při čtení 19 MB/s a při zápisu 7 MB/s. USB 3.0 by ovšem u mobilních telefonů narazilo.

Ceny začínají na 230 Kč za 8GB velikost až po 610 Kč za 32 GB. V případě zlatého provedení se připlácí 20 Kč, což je na první pohled zvláštní, ovšem podle výrobce obsahuje trochu skutečného zlata. Rozměry vskutku drobné netradiční flešky činí 28 × 12 × 4,5 mm.

 

 

Ohodnoťte tento článek!