Flipper: patentovaný USB konektor už půjde zapojit i obráceně

0

Společnost UltraTek si nechala patentovat unikátní USB konektor, jehož zapojení si už nemůžete splést. Osobně jsem se na tím pozastavil několikrát, koho vlastně napadlo udělat nejčastěji používané externí rozhraní s nesymetrickou koncovkou. Někde dole pod stolem jej většinou USB zasuneme až na druhý pokus. To však řeší technologie Flipper.

Zdroj: Flipper

Firma upravila samčí konektor, tedy ten, jenž se nachází na USB klíčenkách, myších apod. Zúžili plastovou destičku uvnitř a kontakty vložili i na její druhou stranu. Užitečnější by možná byl rozbočovač se samičím Flipperem, do kterého by šly zapojovat oboustranně stávající periferie.

UltraTek dokáže produkovat konektory, kabely, klíčenky a různé periferie, ale potřebuje k tomu partnery. Zatím na webu píšou, že se nápad líbil Texas Instruments nebo NASA. Ale pokud jej nenasadí tradiční výrobci, zůstane jen u toho nápadu. K ceně jen tolik, že prý konektor nestojí moc :-).

Hlavně by měli udělat oficiální webovou prezentaci alespoň v tom Wordu. Šest odkazů, které vedou buď na obrázky nebo PDF soubory, odradí většinu zájemců. Ani vyhledávače si s tím neporadí.

Zdroj: Flipper (via Engadget)

Ohodnoťte tento článek!