FluffyApp: data na internet jedním tahem myši

0

Podmínky, za kterých dnes můžete sdílet data i většího objemu, za relativně vysokých rychlostí přenosu a hlavně zdarma, jsou více než příhodné. O datových úložištích nejrůznějších druhů a vlastností jste se již mohli dočíst v jednom ze starších článků, příp. jste mohli zabrousit rovnou na článek o službě Dropbox, o které spokojeně referují řady sdílejících uživatelů.

V čem je FluffyApp jiný?

Úložiště CloudApp, potažmo nástroj FluffyApp, si nedělají ambice na sdílení dat mezi stovkami strojů ani na nadsvětelné přenosové rychlosti. Mohou však nabídnout jednu z výhod, které jsou v současnosti nejvíce ceněny hlavně domácími uživateli, a to jednoduchost a rychlost použití. Po rychlé bezplatné registraci a následném spuštění nástroje jste schopni nahrávat data na vzdálený server prostým přetažením potřebných souborů z jejich zdrojové složky na ikonu na hlavním panelu.

Pro přístup do úložiště CloudApp potřebujete nejdříve rozběhnout nástroj FluffyApp. Ten můžete stáhnout například na této adrese. Po rozbalení a spuštění aplikace budete vybídnuti k zadání přihlašovacích údajů – pakliže chcete opravdu čerpat výhod jednoduchého sdílení dat, registraci se nevyhnete.

Jakmile potvrdíte aktivaci vašeho nového účtu (prostřednictvím automaticky generovaného mailu), je vám na serverech CloudApp zřízen úložný prostor. Do něj máte kdykoliv přístup jak přes webové rozhraní, tak skrze nově vytvořenou ikonu obláčku v system tray v pravém dolním rohu obrazovky.

Webové rozhraní vám umožní nejen nahrávat a mazat sdílené soubory, ale i přehledně filtrovat požadované typy souborů, případně nastavit jejich práva. Defaultně jsou všechna data nastavena jako soukromá – pokud chcete, aby k datům měli přístup i ostatní uživatelé, nastavte jim příznak veřejná.

Daleko zajímavější je však nahrávání dat pomocí ikony obláčku, kterou nástroj FluffyApp vytvořil v nabídce system tray. Upload souboru do úložiště provedete jednoduše tak, že označené soubory ze správce souborů (např. z Průzkumníku) nebo z plochy přetáhnete myší přímo na ikonu. V kontextové nabídce ikony (tj. když na ikonu kliknete pravým tlačítkem) pak uvidíte stav nahrávání souboru. Nahráváte-li větší množství souborů, celá dávka je automaticky zabalena do formátu *.zip, čehož můžete s výhodou využít např. při výměně fotek s jinými uživateli – potřebné soubory fotografií označíte, přetáhnete na ikonu FluffyApp a aplikace se pak už sama postará o jejich zabalení a případnou možnost distribuce.

Do nahraných souborů můžete přes kontextovou nabídku i pohodlně přistupovat – každá položka představující jeden soubor (resp. balíček souborů) skrývá další podnabídku umožňující její vymazání, otevření v okně prohlížeče a především zkopírování její URL, kterou pak snadno vystavíte třeba na Twitter nebo pošlete přátelům na email.

Nápad dobrý, ale zadarmo ani kuře nehrabe

Nemalou vadou na kráse je bohužel omezení velikosti uploadovaných souborů na maximálně 25 MB a omezení počtu nahraných souborů na 10 za den. Nasdílená data jsou však uskladněná, dle slov autorů, „navždy“, což se jeví jako dostatečně dlouhá doba k vytvoření obsáhlé databáze souborů menšího objemu – například dokumentů nebo zvukových nahrávek.

Pokud by se vám přece jen zachtělo nahrávat denně neomezené množství souborů až do velikosti 250 MB soubor, můžete si prémiový účet pořídit za 4 EURO měsíčně.

Ohodnoťte tento článek!