Epic vzdává boj s Googlem a svůj hit Fornite vydal v Play Storu

4
Fortnite
Fortnite
-
Zdroj: Epic Games

Společnost Epic Games vydala svůj klenot, free-to-play střílečku Fortnite, v Play Storu. Stalo se tak rok a půl poté, co firma připravila mobilní verzi hry. Tu si museli doposud hráči stáhnout svépomocí a nainstalovat z balíčku APK. Epic se tak vyhnul tomu, aby se s Googlem dělil o 30% provize z mikrotransakcí.

Jenže po 18 měsících mu již došla trpělivost. Mluvčí Epicu sdělil magazínu Polygon, že aplikace vydané mimo Play Store mají nevýhodu, Google se snaží externě nainstalovaný software omezovat, označuje jej jako malware apod. Věří však, že Google časem pravidla upraví ke spokojenosti uživatelů i vývojářů. Epic bude nadále podporovat obě varianty hry, takže pro stávající uživatele se nic nemění.

O provize se Epic dělí i na iOS, jenže tam ani neměl na výběr, neboť do iPhonů ani iPadů běžně nelze instalovat aplikace mimo App Store. Výjimkou jsou jen odemčená zařízení s jailbreakem. Takže i na platformě Applu firma posílá skoro třetinu příjmů pryč. Totéž platí pro hry na PS4, Xbox One a Nintendo Switch.

Na PC se Epic zařídil jinak. Před rokem a půl firma spustila vlastní obchod konkurující Steamu a dnes láká vydavatele i nezávislé tvůrce, aby své hry prodávali u něj. Oproti Steamu si bere nižší, jen 12%, provize. Valve už na nabídku reagovalo a úspěšným tvůrcům ponechá více.

Fortnite měl před rokem 250 milionů hráčů a stal se nejpopulárnější hrou světa. Od té doby už Epic bohužel žádná čísla nezvěřejnil.

Hrajete střílečky na mobilu?

via Polygon

Epic vzdává boj s Googlem a svůj hit Fornite vydal v Play Storu
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 8 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. Tak už i EPICu asi došlo, že je lepší 70% z něčeho (aplikace ze storu) než 100% z ničeho (nenainstalované hry). Těžko říct zda je to jeho vlastní přesvědčení, či jen nedobrovolný důsledek postupně klesajících příjmů z Fortnite neumožňující mu vytrvat ve svém zásadovém stanovisku i nadále.

    • Povedal by som, ze to mali takto naplanovane. Vlastny distribucny kanal maju vycerpany, prirastky poklesli pod kriticke mnozstvo a tak je nacase presunut sa na dalsie perspektivne kanaly aj ked s nizsou marzou ale teraz uz vyssim objemom.

    • Až si konkurence začne počínat tak, aby byla konkurence schopná, pak se podmínky zlepší. Vyzkoušel jste někdy například Epic Launcher? Větší katastrofu a polotovar jsem v počítači nikdy neměl, a dodnes lituji že jsem na něm před půl rokem hru, protože měla exkluzivitu. Hru budu kupovat znovu na Steamu. To o kvalitách Epicu moc nevypovídá.