Fortron na CeBITu: zdroje se zlatou a platinovou účinností

0

FSP Group, známý to výrobce zdrojů, si vybudoval pověst slušné kvality za dobrou cenu. V posledních letech ale vytáhl do boje i proti luxusním značkám a jeho stánek na CeBITu 2011 je toho jasným důkazem. V záři reflektorů se vyhřívaly zdroje z již dříve představené řady Fortron Aurum s certifikací účinnosti 80Plus Gold a prototyp Fortron Platinum se štítkem 80Plus Platinum.

Fortron Aurum poprvé: modely AU-550M, AU-650M a AU-750M s modulární kabeláží. Výkon ve wattech si asi dokážete domyslet, takže stačí doplnit, že zdroje mají čtyři 12V větve a že 80Plus Gold znamená účinnost vždy minimálně 87 % (a na 230V rozvodech 88 %).

 

Fortron Aurum podruhé: modely AU-500, AU-600 a AU-700 se standardní kabeláží. 400wattový model, který by pro vás mohl být možná nejzajímavější, na cedulkách poněkud nesmyslně není vůbec zmíněn, nicméně vězte, že je v nabídce také.


Fortron Aurum potřetí: řada Aurum Pro s modulární kabeláží, u níž je na výběr z výkonových variant 850, 1000 a 1200 wattů. Tyto zdroje používají výhradně japonské kondenzátory a mají jedinou 12V větev a osm konektorů pro napájení grafických karet v PCI Express slotech.

A konečně Fortron Aurum počtvrté, tentokrát v provedení Fanless, tedy bez větráku. I zde sáhl Fortron po designu s jednou dvanáctivoltovou větví a kvalitních japonských kondenzátorech. „Arrow Flow“ znamená speciální design mřížky, kterou v celé kráse vidíte právě na tomto zdroji.

A úplná novinka, vlastně teprve prototyp: Fortron Platinum PT-700. Ten odpovídá specifikaci 80Plus Platinum, podle které jeho účinnost nesmí klesnout pod 90 % ani při 20 % zátěži. Výkon tohoto kousku je 700 W a specifikacemi se podobá řadě Aurum non-Pro: má čtyři 12V větve a čtyři PCIe napájecí konektory. Design ještě není finální, prodejní verze zřejmě bude na bocích a na zadním výdechu ozdobena Arrow Flow perforacemi.

Ohodnoťte tento článek!