Fotografická soutěž Wiki miluje památky 2014 je v poločase. Ještě se lze zúčastnit

0

Historie fotodokumentační soutěže Wiki miluje památky sahá do roku 2010, kdy její vznik iniciovala nizozemská pobočka Wikimedia Foundation. Jejím smyslem je obohatit Wikipedii o kvalitní fotografie národních i regionálních nemovitých památek, které autoři musí poskytnout pod svobodnou licencí CC-BY-SA.

V České republice pak měla soutěž premiéru při svém třetím ročníku v září 2012, kdy jsme se počtem dodaných snímků zařadili na sedmé místo v celkovém počtu třiceti šesti zúčastněných zemí. První místo obsadilo Polsko. Motivací pro zájemce letos mohou být i ceny pro pět prvních míst.

 

Získat lze nanejvýše 6 000 Kč, poukaz na fotopráce v hodnotě 1 000 Kč a volné vstupenky do objektů Národního památkového ústavu a Slezského zemského muzea. Prvních deset fotografíí však zároveň obdrží nominaci do mezinárodního kola soutěže, kde již představuje hlavní cenu zájezd na Wikimánii 2015, pořádanou v červnu příštího roku v Mexico City. Celý zájezd i s ubytováním je v hodnotě cca 2000 eur.

A jak si letošní ročník zatím stojí? Soutěž je již v poločase a opět vede Polsko, následované Německem a Francií. Česká republika má na kontě zatím kolem tří tisíc snímků. Každý se však může ještě necelé dva týdny snažit, aby jich do 30. září bylo o kus více.

Následovat bude nelehká práce poroty, která vybere pět finalistů, přičemž pro tuzemsko je letos vyhlášena i speciální kategorie Rok lázeňské architektury. Ta čeká na své vlastní tři finalisty. Kritéria hodnocení a všechna pravidla si lze jednoduše nastudovat na www.wikimilujepamatky.cz.

Wiki miluje památky 2014 – zúčastněné zeměWiki miluje památky 2014 – zúčastněné země

Historie fotodokumentační soutěže „Wiki miluje památky“ sahá do roku 2010, kdy její vznik iniciovala nizozemská pobočka Wikimedia Foundation. Jejím smyslem je obohatit Wikipedii o kvalitní fotografie národních i regionálních nemovitých památek, které autoři musí poskytnout pod svobodnou licencí CC-BY-SA. V České republice pak měla soutěž premiéru při svém třetím ročníku v září 2012, kdy jsme se počtem dodaných snímků zařadili asi na sedmé místo v celkovém počtu třiceti šesti zúčastněných zemí. První místo obsadilo Polsko.
Ohodnoťte tento článek!