Fotorámeček nové generace

0

Fotorámečky zřejmě budou tento rok velmi populární. Penetrace digitálních fotoaparátů v domácnostech již dosahuje maximální možné míry a nejeden uživatel si chce své fotografie vystavit na pěkném místě. A pro toto použití jsou fotorámečky důležité, což si uvědomují také sami výrobci fotoaparátů. Tak například společnost Kodak představila trojici fotorámečků, na kterých mě zaujalo především uživatelské rozhraní. Využívá průhlednosti, dotekového okraje displeje a graficky pěkně vyvedených ikon. Hned je patrné, že si dali práci s vývojem a ne jako mnoho asijských výrobců pouze nevzali běžný PMP přehrávač a nevestavěli jej do plastového rámu.

Modely M820 (180 dolarů, cca 2 900 Kč) a M1020 (230 dolarů, asi 3 800 korun) podporují všechny současné paměťové karty i USB flash disky, kromě fotografií zvládají také přehrávat hudbu ve formátu MP3 a video v MPEG 1 i 2. Jednodušší model P720 (120 dolarů, přibližně 2 000 Kč) pak neobsahuje slot na Compact Flash karty a dokáží zobrazovat pouze fotografie.

Osobně se velmi těším na fotorámeček, který bude mít také Wi-Fi pro snadný transfer fotek a skvělý by byl také akumulátor, který by dokázal rámeček dostatečně dlouho napájet (dostatečně dlouho znamená aspoň týden, ideálně déle). Černý napájecí kabel plazící se po nábytku od zásuvky k fotorámečku je tou hlavní věcí, která mě od jejich pořízení odrazuje.

 Odkazy k tématu: Kodak

Ohodnoťte tento článek!