Vyšel Foxit Reader 9.0. Alternativní čtečka PDF přidává pole pro hledání příkazů a další funkce

Lépe se pracuje s komentáři, můžete simulovat přetisk, exportovat zvýrazněné části dokumentů nebo hledat funkce psaním. Foxit Reader 9.0 přináší řadu novinek.

1
Foxit Reader

Do již deváté řady to dotáhla bezplatná čtečka dokumentů v PDF, kterou jsme obvykle i my doporučovali jako alternativu k Adobe Readeru. Není to čtečka z nejodlehčenějších, naopak nabízí celou řadu funkcí. Kdo chce s dokumenty aktivně pracovat, tak je ocení. Foxit Reader 9.0 přidává změnu zobrazení dokumentu, takže se při použití lupy vejde do jednoho užšího sloupce.

Cílem je odbourat nepohodlné horizontální posouvání. Nefunguje vždy ideálně, ale to nejspíš ani nelze očekávat. V úzkém okně se nicméně dokument vejde do daného zobrazené bez nutnosti se horizontálně posouvat, takže účel nová funkce plní. Pro zlepšení přístupnosti jsou některé funkce dostupné zmáčknutím jediné klávesy. Když si nebudete vědět rady, navštivte nové centrum pro nápovědu.

Dnešní Foxit Reader prakticky dokonale kopíruje uživatelské prostředí z Microsoft Office. Pás karet nabízí již roky, ale teď k němu přidává ještě vyhledávací pole, do něhož můžete psát, co chcete právě udělat. Můžete se tak vyhnout zdlouhavému hledání funkce, o které nevíte, kde v pásu karet se nachází. Zejména firmy ocení bezpečnostní přídavky, simulace přetisku nebo přidává tiskových značek.

Univerzálnější je možnost zvýraznění všech nalezených hledaných slov v dokumentu nebo export zvýrazněných částí do obyčejného textového dokumentu TXT. Dále se pracovalo mj. na zlepšení práce s komentáři, procesu skenování do PDF nebo na práci s formuláři. Foxit Reader platí za dospělý nástroj na práci s PDF, který je zdarma a v poslední verzi posouvá funkční výbavu opět o kousek dál. Škoda jenom, že přenosná edice verze 9.0 zatím není dostupná.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ta alternativní čtečka je dnes už větší hovado než ta od Adobe, kterou kdysi nahrazovala.

    Spokojeně používám Sumatra PDF, a až budu jednou potřebovat v PDF něco vyplnit, tak holt spustím Edge…