FPGA lámou hesla 10× rychleji než Radeon HD 7970, díky ElcomSoftu

0

Ruská firma ElcomSoft vešla ve známost v roce 2007, když představila aplikaci pro lámání hesel napsanou ve frameworku CUDA. Proces hádání hashů se tak výrazně zrychlil a zlevnil. ElcomSoft nespal na vavřínech, později vyvinul i aplikaci běžící na grafických čipech ATI (AMD) a jak vědí dolovači bitcoinů, Radeony jsou v hádání hashů výrazně rychlejší než GeForce. Co může být ještě lepší, než masivně paralelní grafický čip? Specializované železo. A ElcomSoft už i takové dokáže nabídnout.

 

Tedy abychom byli přesní, ElcomSoft nenavrhoval žádný vlastní mikročip (ASIC) ani přídavnou kartu. Pro daný účel vyhovuje programovatelné hradlové pole (FPGA) a hotové karty s těmito čipy, které stačí jen naprogramovat, už nabízí například firma jménem Pico Computing. Na takovouhle kartu do slotu PCI Express…

…lze osadit až šest modulů s FPGA Xilinx Virtex-6 a 512 MB paměti DDR3:

Spotřeba takové karty se může pohybovat v řádu desítek wattů – je sice osazena konektorem pro přídavné napájení, ale 150 W se asi bez jakéhokoliv heatsinku či větráku jen tak do okolí nerozptýlí. Pico bohužel spotřebu modulů neudává, pouze ředitel ElcomSoftu zmiňuje, že moduly Pico E-101 s pomalejším FPGA Xilinx Spartan-6 mají spotřebu pouhých 2,5 W.

V lámání hesel se však tato karta vyrovná deseti Radeonům HD 7970 nebo čtyřem stům procesorům Intel Xeon E5-2687W (jejichž TDP je 130 W). ElcomSoft na karty Pico „portoval“ aplikace Phone Password Breaker a Wireless Security Auditor, které již běhají i na grafických akcelerátorech.

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!