Fractal Design Arc mini: kvalitní mini skříň ze Švédska

0

Rozšiřující se trend miniaturizace domácích počítačů vedl úspěšné designéry z firmy Fractal Design k návrhu zmenšené verze skříně Fractal Design Arc. Menší model, nepřekvapivě nesoucí jméno Arc mini, umožní instalaci základních desek velikosti mini-ITX a micro-ATX. Do rozměrů 210 × 395 × 486 mm zabalil výrobce hodně zajímavých vlastností a hlavně obrovské možnosti chlazení. Prcek od Fractal Design v lecčems předčí Sugo SG03 od SilverStone, první takhle malou skříň, kam bylo možno osadit full form factor ATX zdroj a třeba i 27cm grafiku.

Arc mini je o něco větší a můžete do něj dokonce nainstalovat celkem sedm ventilátorů (dva 120mm vpředu, dva 120/140mm na vrchu skříně, jeden 120mm na zadním panelu a na dně skříne a konečně jeden kus o velikosti 120/140 mm do bočnice). Místo horních ventilátorů skříň nabízí prostor pro instalaci radiátoru vodního chlazení na dva ventilátory o maximální šířce 70 mm. Tři ventilátory s regulací otáček jsou přiloženy v balení. Obě velké perforace jsou chráněny snadno vyjmutelnými prachovými filtry. Externí konektory jsou osazeny standardně, kromě trojice USB 3.0 a jednoho USB 2.0 portu jsou osazeny jen dva audio konektory.

Fractal Design Arc mini

Interiér nabízí dvě klece na pevné disky, do každé nainstalujete tři pevné disky, antivibrační uchycení je samozřejmostí. Pro optické mechaniky jsou připraveny dvě externí pozice. Zdroj leží na dně skříně a díky průchodkám v plechu základní desky nebude problém udržet kabeláž pod kontrolou. Maximální délka grafické karty číní 260 mm v případě osazení obou košů na disky, případně 400 mm bez horního koše. Zajímavostí je i rozšiřující pozice na zadním panelu, osazená kolmo na ostatní pozice pro přídavné karty, počítá se s využitím např. na regulátor otáček.

Fractal Design Arc mini

Cena ani dostupnost podobně jako u Fractal Design Define Mini zatím stanovena nebyla.

Zdroj: TechConnect, Fractal Design

Ohodnoťte tento článek!