Fractal Design Arc: nové šasi pro náročné?

0

Švédskou společnost Fractal Design ještě před nějakým rokem a půl nikdo neznal, v živé paměti mám svou novinku, kterou jsem vás informoval o existenci zajímavých produktů z tehdejšího skromného portfolia. Dnes již takřka legendární mid-tower Define R2 (a vylepšený R3) zakoupilo velké množství lidí a i dnes se stále jedná o vynikající volbu, stavíte-li počítač s ohledem na tichý provoz.

Novinka s názvem Arc vypadá dle dostupných fotografií podstatně odlišněji než Define R2/3: asi nejvíce bije do očí všudypřítomná perforace, skříň je děravá jako řešeto. To se samozřejmě negativně promítne na produkovaném hluku, na druhou stranu pro chlazení je to asi dobré řešení. Rozměry celku jsou 230 × 460 × 515 mm, váha poté solidních 10 kg. Na první pohled zaujme vybroušený přední panel, celkový design je typický „fractalovský“ (či slovy Lukáše Fialy „impotentní“).

Z výbavy stojí za zmínku jeden port typu USB 3.0 a tři USB 2.0 vepředu skříně. 5,25″ pozic pro optické mechaniky či pevné disky v rámečcích máte k dispozici pouhé dvě, náplastí budiž alespoň dva koše pro pevné disky, ze kterých je jeden plně vyjmutelný. Fanoušky vodního chlazení potěší předvyvrtané otvory pro hadičky, nás ostatní potom podpora až 140mm ventilátorů. Supertiché to tentokrát asi nebude, i tak se ale jedná o solidně zpracovaný kousek. Cena ani dostupnost oznámena nebyla.

Zdroj: TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!