Fractal Design Core 1000: v duchu jednoduchosti

0

Fractal Design Core 1000 váží 4,1 kg a prodává se pouze v celočerném lakování. Pod čelním panelem z pletiva se ukrývá prachový filtr. Za ním je z výroby osazen jeden 12cm ventilátor s 1200 otáčkami za minutu. V případě že by se uvnitř skříně přece jen hromadil ohřátý vzduch je připravena jedna 92mm pozice pro ventilátor vzadu a jedna 12cm v bočním panelu. Netradičně je umístěn I/O panel, který je integrován do boku skříně. Kromě tlačítek pro spuštění a restartování počítače se na něm ještě nachází dva USB 2.0 konektory a audio porty.

Přečtěte si také:

Dále jsou součástí čelního panelu dvě externí 5,25″ pozice, pod nimiž se nachází šachta pro dva 3,5″ nebo tři 2,5″ pevné disky. Najednou můžete osadit jeden 3,5″ disk a společně s jedním 2,5″ diskem. Tray je připraven pro základní desky formátu Micro ATX a Mini ITX, ale bohužel neposkytuje příliš možností pro správu kabeláže.

Cena ani dostupnost Core 1000 zatím nebyla oznámena, ale příjemným překvapením je možnost osadit až 35 cm dlouhou grafickou kartu, avšak pouze za předpokladu, že vyjmete šachtu pro pevné disky. Pokud zůstane osazena, scvrkne se prostor pro rozšiřující karty na 21 cm.

Zdroj: FractalDesign.com, TechPowerUp.com

Ohodnoťte tento článek!