Fractal Design má novou skříň zaměřenou hlavně na pořádné proudění vzduchu

22

Fractal Design představil novou počítačovou skříň, kterou navrhl s primárním cílem co nejlepšího proudění vzduchu. Nazval ji Torrent a „místo stahování nelegálních filmů“ nabídne co největší průtok vzduchu pro ochlazování hardwaru bez nutnosti dodatečných chladicích komponent.

Interiér skříně je výrazně otevřený a kromě vzduchu počítá i s vodním chlazením. Vylepšené má být zejména chlazení nejvíce topící komponenty – grafické karty. Pro ni je nachystán i pomocný držák, který má za cíl udržet těžkou kartu v rovině.

Torrent Black RGB TGL 22 Exploded View
Torrent Black

Disky se upevňují pod pravou bočnici a pro zdroj je místo v horní části. Vpředu i vzadu najdete prachové filtry s odnímatelnou nylonovou síťkou. Bez ní bude chlazení účinnější, ale zase náchylnější na prach.

Čelo skříně je otevřené a obsahuje dvojici ventilátorů Dynamic PWM (nebo Prisma RGB s barevným podsvícením) o velikosti 180 × 38 mm. Další tři 140mm ventilátory (Dynamic, nebo Prisma s LED) jsou pak na dně skříně, takže celkový počet předinstalovaných větráků se vyšplhal na pět. Ventilátory si Fractal vyvinul nově s touto skříní a slibuje u nich i tichý chod. Ventilátory a LED osvětlení jsou ovladatelné skrz základní desku s podporou adresovatelného RGB (3pinové 5V konektory).

Nový má být i rozbočovač Nexus 9P Slim PWM. Ten se však ukázal v nových skříních jako vadný a Fractal Design zveřejnil návod na jeho výměnu. Po vyplnění formuláře vám zašle nový.

Rozměry skříně jsou 544 × 242 × 530 mm a pojme základní desky do formátu E-ATX. Grafická karta může být dlouhá nejvýše 461 mm a chladič na procesoru maximálně 188 mm. Skříň Torrent dodává výrobce v šesti barevných kombinacích v různých variantách, bílé, šedé a černé a s možností barevně podsvícených ventilátorů.

zdroj: Fractal Design

Fractal Design má novou skříň zaměřenou hlavně na pořádné proudění vzduchu
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.33%) 6 hlasů

22 KOMENTÁŘE

  1. Sice nejsem příznivec takové velké obludy ale bílá verze se mi líbí, trochu mi vadí že ta bílá je jenom s prosklenou bočnicí a ne jako černá kde jsou dvě verze jedna prosklená a druhá klasická.

  2. S PC skříněmi je v poslední době docela problém. Většina z nich je absolutně nepoužitelných, zato mají blikátka a skleněné bočnice. Chybí porty na přední straně, chybí pozice, kvalita je nevalná i u střední třídy za několik tisíc.

    Nedávno jsem zkoušel hledat vhodnou standardní skříň pro NAS, která by zvládla pojmout 5-8 disků – a ony prostě nejsou. Existují samozřejmě „NAS cases“ na Alibábě, ale kvalita zpracování je už od pohledu poněkud čínská a vše to je korunováno nestandardní pozicí pro nestandardní zdroj, ač by od pohledu místo mělo být i pro plnotučný ATX zdroj.