Fractal Design představil Define Mini

0

Fractal Design, který se do povědomí zapsal podařenými skříněmi Define R2/R3, se loučí s letošním rokem představením Define Mini. Vzhledově nijak nevybočuje z filozofie společnosti a jako by z oka vypadla svým větším sestrám. Skříň je zaměřena na tichý provoz, který zaručuje speciální materiál nanesený na vnitřních stěnách skříně, a dobré možnosti chlazení. K dispozici je pouze v černém provedení.

Do skříně můžete osadit šest 3,5“ disků, které jsou rozděleny do dvou košů po třech discích. Horní koš je možné vyjmout, čímž vznikne prostor, do kterého bez problémů osadíte i ty nejdelší grafické karty. S osazeným horním košem je maximální délka rozšiřujících karet omezena na 26 cm (tuto hodnotu přesahují například GeForce 8800 GTX, GTX 280/480/580, z Radeonů pak HD 3870 X2, HD 4870 X2 či HD 5870). Přítomny jsou také dvě 5,25″ pozice.

Celkem je připraveno šest pozic pro ventilátory. Dvě 12cm pozice najdete v čelním panelu, z nichž jedna je již osazena ventilátorem s 1200 otáčkami za minutu. Ten je také namontován v zadní pozici. Dále je připravena perforace v bočnici a ve víku skříně pro jeden 12- nebo 14centimetrový ventilátor. A ještě zbývá jedna pozice pro 12cm větráček ve dnu skříně.

Obě čelní pozice spolu se spodní a perforací pro ventilátor jsou osazeny odnímatelnými prachovými filtry. Zdroj je umístěn u dna skříně, což může být nevýhodné v případě, že chcete osadit spodní pozici pro ventilátor. V tomto případě nelze instalovat zdroj s větší délkou než 17 cm. To vás ale zřejmě trápit nebude.

Prolisovaný plech pro základní desku má množstvím otvorů pro správu kabeláže a jeden velký otvor pro snadnou instalaci chladiče procesor. V zadní části skříně jsou také předvrtané otvory pro hadičky vodního chlazení. Podporovány jsou základní desky standardů Micro ATX a Mini ITX.

Na horní části čelního panelu je umístěn jeden USB 3.0, dva USB 2.0 a dva audio konektory. Uprostřed je tlačítko start a LED indikující stav počítače.
Skříň je vysoká 39,5 cm, široká 21 cm a hluboká 49 cm a váží 9,5 kg. Cena ani dostupnost zatím nebyly zveřejněny.

Zdroj: TechPowerUp.com, Fractal Design 

Ohodnoťte tento článek!