Fractal Design rozšiřuje řadu Node o nový „rozpůlený“ model [CeBIT]

0

Na právě probíhajícím veletrhu CeBIT v německém Hannoveru samozřejmě nesmí chybět ani známý výrobce počítačových skříní a napájecích zdrojů Fractal Design. Výrobce využil této akce pro představení nového modelu z řady Node, konkrétně se jedná o model Node 804.

Fractal Design Node 804

Na první pohled připomíná novinka starší model Node 304. Podobný vzhled je ale zřejmě jediná společná vlastnost. Rozměry skříně jsou 344 × 307 × 389 mm, hmotnost se zastavila na hodnotě šest kilogramů. Celý vnitřní prostor je rozdělen do dvou oddělených zón. Levá polovina je určená pro osazení základní desky a rozšiřujících karet, zatímco pravá část je vyhrazena napájecímu zdroji a pevným diskům.

Díky poměrně velkým rozměrům můžete osadit základní desky formátu micro ATX a mini ITX. Rozšiřující karty jsou limitovány délkou 320 mm, což dostačuje i pro výkonné grafické karty. Levá bočnice je navíc prosklená, takže si budete moci vychutnat pohled na váš hardware.

 

Pevné disky se instalují do dvou oddělených košů, z nichž každý pojme čtyři kusy. Koše jsou osazeny v pravé části pod stropem skříně. Pod nimi je pozice pro napájecí zdroj formátu ATX, jehož maximální délka může být až 260 mm.

Výrobce si dal velmi záležet na systému chlazení. Skříň nabízí celkem deset pozic pro ventilátory, z nichž tři jsou z výroby osazené 120mm ventilátory. Nezapomnělo se ani na majitele vodních chlazení. V přední části obou komor je dostatek místa pro osazení 240mm radiátoru. Stejný prostor je i na stropu skříně, kam můžete rovněž nainstalovat radiátor vodního chlazení.

Tlačítko pro spuštění je umístěno na pravém boku čelního panelu. V jeho blízkosti také najdete dvojici konektorů USB 3.0 a konektory pro audio. Skříň bude nabízena pouze v černém provedení.

Fractal Design Node 804 se dostane na pulty obchodů v průběhu května. Cenu zatím neznáme, očekáváme, že se bude pohybovat kolem 3000 Kč.

Zdroj: Fractal Design

Ohodnoťte tento článek!