Fractal Design uvedl modulární zdroj Integra-M. Má se Seasonic M12II bát?

0

Fractal Design patří mezi nejoblíbenější výrobce skříní. Svůj sortiment postupně rozšířil o napájecí zdroje. Bohužel i přes veškerou snahu nedobyly důstojnou pozici mezi zavedenými značkami. Může za to především vyšší cena a ne zrovna kvalitní osazení. Tesla R2 na první pohled vypadal jako silná konkurence pro Seasonic OEM 80+ Gold. Newton R3 s platinovou účinností nedopadl v testech úplně špatně. Největší negativa jsou v podobě špatně řízené větve -12V a pochybné kondenzátory s pevným dielektrikem.

Kromě všech zmíněných modelů nabízí Fractal Design i svůj nejnižší model Integra. Zahrnuje certifikaci 80+ Bronze, 3 roky záruku a výkon 450 W, 550 W, 650 W a 750 W. Nově přibyla i modulární verze Integra-M. Výrobce zmiňuje velmi dlouhý kabel EPS12V pro procesor a délku zdroje pouhých 140mm. To abyste si mohli být jisti bezproblémovou montáží v menších skříních. Nechybí podpora stavů C6 a C7. Stinnou stránkou zdroje jsou výhradně tchajwanské kondenzátory Teapo. V recenzi na TechPowerUp byl starší (nemodulární) model poměrně hlučný a 3,3V větev také nebyla v pořádku.

 

Integra-M se pomalu začíná objevovat v českých e-shopech. Za 450 W model zaplatíte 1400 Kč a za 550 W 1600 Kč. Svojí cenou útočí na pozici zavedených Seasoniců S12II nebo M12II (EVO). Zklamáním pro mnohé může být pouze černé provedení. Pokud budete chtít bílou variantu, musíte si připlatit za Teslu R2. V každém případě bude příplatek rozhodně adekvátní.

Zdroje: Vortez, Fractal Design

Ohodnoťte tento článek!