Fractal Design už vydal Define XL

0

O tom, že Fractal Design chystá většího sourozence u nás velmi populární skříně Define R2 (verzi Black Pearl jsme recenzovali krátce po uvedení), vás informoval už Radek v červnu. Nyní už mají seveřané ke skříni hotovou produktovou stránku, posílají tiskové zprávy a zanedlouho bude asi možné skříň koupit.


Skříň oproti R2 opravdu povyrostla, rozměry činí kolem 56 × 56 cm při šířce přes 23 cm. Kvůli odhlučnění se hmotnost dostala na 18 kg. Od Define XL čekáme všechny přednosti Define R2, jen ještě více místa pro pevné disky a oddělené prostory pro zdroj a základní desku s dalšími komponenty. A co jsou tedy ty vlastnosti, kvůli kterým jsou skříně Fractal Design oblíbené:

  • odhlučňovací hmota a systém ModuVent společně s dvířky před čelem vlemi pomáhá celkovému tichému chodu (a snad je bitumen nahrazen už něčím méně aromatickým nebo alespoň věřme, že asfalt opravdu není zdraví škodlivý)
  • osazené ventilátory jsou velmi tiché (a dále si můžete vybrat, jestli budou další pozice pro větráky zaslepeny odhlučněním, nebo budete raději více chladit)
  • velmi snadná správa kabelů umožňuje takřka při každé konfigurace mít v prostorách komponent uklizeno (a kromě toho, že srdce hardwarového fandy při odejmutí bočnice zaplesá, nic nebrání proudění vzduchu)
  • opravdu dostatek pozic pro pevné disky
  • vzhledem ke srovnatelné konkurenci (typicky třeba skříně Antec) velmi atraktivní cena

Více informací a specifikace skříně najdete přímo u Fractal Design. Cena by se měla pohybovat kolem 140 GBP (či 216 USD), tedy asi 4200 Kč. Za velmi prostornou odhlučněnou skříň s už osazenými kvalitními ventilátory (s regulátorem) to opět není částka nehorázná.

Přečtěte si také:
Fractal Design Define R2: skříň snů už za 2250 Kč! (recenze)

Ohodnoťte tento článek!