Fractal Design vydává Define XL R2: „tichou“ a prostornou skříň nyní s USB 3.0

0

Možná si spíš rovzpomenete na článek Až po vás budou střílet brokovnicí, schovejte se za Fractal Design Define XL, ale pokud by vám vytanula v mysli spíše recenze Fractal Design Define XL: ticho, prostor, pořádek, pak asi víte, že Define XL vypadala navenek jako zvětšená Define (která nám dokráčela do čtvrté verze) a uvnitř nabízela podobný systém odhlučnění a ventilace. Přidávala samozřejmě prostor a to především pro majitele velké spousty pevných disků.

Nyní Fractal Design vydává XL R2, tedy následovnici první XL. Na první pohled si všimnete přítomnosti portů USB 3.0 (na XL „R1“ z podzimu roku 2010 byly jen porty USB 2.0 a USB 3.0 bylo třeba dokoupit) a po otevření bočnice pak jiného dělení vnitřního prostoru. Už zde není příčka vydělující komoru pro spodní koše na pevné disky a napájecí zdroj a Fractal Design to prodává jako výhodu pro ty, kdo chtějí trochu té modularity u vnitřního uspořádání.

Fractal Design Define XL R2
Fractal Design Define XL R2

Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2 Fractal Design Define XL R2

Výhodou řady Define bylo vždy odhlučnění, které momentálně už není realizováno jedovatě smrdícím bitumenem, a také osazené tiché ventilátory. Ty navíc můžete pomocí přpepínače na čelní straně snadno regulovat (5, 7 a 12 V). Define XL R2 se budu v lednu roku 2013 prodávat v provedení Black Pearl a Titanium Grey. Odkazy by vás měly dovést přímo na stránky severského výrobce těchto skříní, kde všichni zájemci najdou podrobně veškeré parametry.

 

Zdroj: TZ Fractal Design

Ohodnoťte tento článek!