Francouzi vymysleli dokonalé dálkové ovládání. Poradí si s čímkoliv, stačí jen namířit

4

Aktuálním hitem Kickstarteru je chytré dálkové ovládání nazvané prostě Smart Remote. Francouzsko-americký tým vytvořil zařízení, které je sice drobného vzrůstu, ale s obrovskými schopnosti. Prý s ním jde ovládat všechno, co komunikuje přes Bluetooth, Wi-Fi nebo klasicky infračerveným paprskem. Smart Remote nemá žádné tlačítko, jen velký dotykový displej, jehož ovládají prvky se změní podle toho, na co ukážete.

U běžných dálkových ovladačů musíte nejdříve zvolit, co chcete ovládat. Smart Remote to pozná sám. Jak? V ovladači je devítiosý snímač rozpoznávající natočení ovladače a v balení jsou ještě tři snímače, které rozmístíte na různé stěny obývacího pokoje. Ty slouží k lokalizaci v prostoru. Díky nim ovladač pozná, kam míříte. Pokud je těsně u sebe více produktů, na ovladači bude karusel, pomocí něhož půjde typ zařízení přepínat.

Smart Remote podporuje přes 25 000 různých zařízení. Mezi nimi televizory, přehrávače, herní konzole, audio systémy, světla, kamery a další chytrou elektroniku (zámky, žaluzie, ventilátory, zásuvky, pračky apod.). V budoucnu se naučí i další pomocí bezplatných aktualizací.

Už dnes se umí spojit například s populárním automatizátorem IFTTT. Ovladač umí i jiné kousky. Pokud namíříte na okno, ukáže předpověď počasí. Namířením na dveře bude možné zavolat taxíka Uber. Nebo cokoliv, co si naprogramujete v mobilní aplikaci. Programovat lze i různé scénické programy, které spustí více akcí najednou.

Ovladač měří 135 × 41 × 9,7 mm, nástěnné senzory mají tvar puku s průměrem 64 mm a výškou 16 mm. Na ovladači je 3,43″ IPS LCD chráněné sklem Dragontrail, které by mělo odolat škrábancům i ulpíváním otisků. Akumulátor se dobíjí přes stojánek s konektorem USB-C. Vydrží asi dva dny (nic moc). Dosah je až 40 metrů.

 

Z obrázků a videí je jasné, že ovladač se spíš hodí na jednodušší produkty. Ladit televizor nebo listovat teletextem je doménou velkých „dálek“ s desítkami tlačítek. Smart Remote obslouží jen základní funkce. Spoustě lidem to však stačí. Projekt již na Kickstarteru získal přízeň více než 5000 backerů, kteří přispěli téměř milionem dolarů (cílem bylo 50 000). Do konce financování zbývá šest dní.

Ovladač lze v kampani získat za 199 dolarů, v běžném prodeji bude za 299 dolarů. Dostupný bude v létě 2017. Pak budou k dostání i další nástěnné senzory, aby se ovladač vyznal i v jiných místnostech.

Videa

Jak to funguje

Nastavení

Jak přidat novou službu

Vlastní programy

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Další krám, který se musí pořád dokolečka nabíjet. Sláva, má to nabíjecí kolíbku. Jo, ale ta musí být připojená do zásuvky. Takže si ji kvůli kabelu na konferenční stolek nedám a do poličky v něm už vůbec ne. Takže radši sáhnu po klasickém ovladači, co umí všechno a dvě baterky v něm vydrží šest až deset let…

  2. Vypadá to pěkně. Na ovládání spousty věcí v chytré domácnosti ideální. Ale jelikož bych k tomu stejně potřeboval ještě klasický ovladač, tak zůstanu u svého Logitech Harmony Companion. Tím taky můžu ovládat světla a tak, zbytek chytré domácnosti pak přes aplikaci Harmony v mobilu. Pokud bych to všechno chtěl mít na ovladači, tak bych pořídil Harmony Elite s dotykovým displayem…