FSC Amilo Mini Ui 3520

0

Levný mini notebook od Fujitsu Siemens má konečně oficiální jméno a finální specifikace. Bude se jmenovat Amilo Mini Ui 3520 a Fujitsu Siemens jej představuje na veletrhu IFA v Berlíně.

S 8,9″ displejem, hmotností 1 kg a o kousek většími rozměry než Asus Eee PC 901 jde o pravý mini notebook. Má klasickou konfiguraci – Intel Atom N270 (1,6 GHz) a 1 GB operační paměti. Operační systém je Microsoft Windows XP Home.

Dostupné budou pouze verze s pevnými disky o kapacitě 60 až 80 GB. JKKmobile tvrdí, že půjde o pomalé 1,8″ disky. Vzhledem k velikosti to bude zřejmě pravdivá informace.

Pro komunikaci lze použít integrovaný Wi-Fi a Bluetooth modul. Samozřejmostí je i podpora klasických drátových sítí. Specialitkou je ExpressCard slot vhodný pro rozšiřující karty – televizní nebo i datové.


ExpressCard nahradil jeden z USB portů – na těle jsou proto pouze dva

Vzhledem k udávané hmotnosti předpokládat použití menší baterie (3 články), která dle zkušeností umožní přibližně 2-3 hodiny práce mimo dosah elektrické sítě.


Amilo Mini bude mít výměnné kryty displeje

A nakonec cena – 399 Euro, což zařadí Amilo Mini k vyšší třídě mini notebooků.

Konkurenti

Dell Inspiron 910

Lenovo IdeaPad S10

MSI Wind U100

Asus Eee PC 901

HP Mini-Note 2133

Zdroj: JKKmobile

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tedy koukal jsem na ceny a řekl bych, že je to slabota. Mivvy se proklamovalo, jak bude mít levné zboží s výbornými parametry a zatím to vypadá, že to bude jeden z mnoha. Hlavně mne zklamala cena M310 po které jsem pokukoval, ale jestli bude platná ta cena s eShopu (od 11,5k a výše), tak jdu do nějaké ověřenější značky.