FTC prošetřuje Apple kvůli nekalé konkurenci na poli streamované hudby

0

Apple se setkal s problémy v souvislosti s Apple Music a FTC ještě před samotným spuštěním jablečné hudební služby. Podle pátečních informací společnosti Reuters zájem Federálního úřadu pro obchod (FTC) neopadá a úřad se i dále probírá pravidly a chováním Applu vůči konkurenci.

V čerstvé paměti všichni určitě máme kauzu okolo Spotify, kdy společnost začala svým předplatitelům rozesílat mail s pokyny, jak si aktivovat předplatné bez 30% přirážky Applu. Přesně tolik si totiž jablečný gigant bere z každé prodané digitální kopie na svém App Storu nebo iTunes.

 

Tohle jednání pravděpodobně FTC zajímá nejvíce. Zatím však úřad nepodnikl žádné konkrétní kroky a podle tiskové mluvčí jen přezkoumává jednání a pravidla Applu. Ozývají se ale i další a třeba Deezer se nechal slyšet, že nejde o příliš férové jednání. Přitom stačí, aby si zákazníci předplatné aktivovali přes web a ne v mobilní aplikaci.

Kdyby americká FTC usoudil, že se Apple skutečně dopouští nekalého jednání a zneužívá své pozice na poli digitální hudby, mohl by celý spor ve finále skončit i před federálním soudem. K tomu je však ještě daleko, zatím jsme teprve ve fázi prošetřování.

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!