FujiFilm FinePix XP170: 14 megapixelů, odolné tělo a Wi-Fi ve foťáku

0

FujiFilm oznámil další přírůstek do své řady odolných kompaktních fotoaparátů, označované jako Lifeproof. Novinka s označením FujiFilm FinePix XP170 je velmi podobná již dříve oznámenému modelu XP150 a měla by vydržet pády, vodu i mrazy.

Odolný kompaktní fotoaparát FujiFilm FinePix XP170

XP170 využívá čtrnáctimegapixelový snímač typu CMOS. Ten se na svět kouká skrze objektiv s pětinásobným optickým zoomem (28 – 140 mm). Oproti XP150 nemá novinka zabudovaný přijímač GPS pro tagování pořízených fotografií; místo toho má modul Wi-Fi, díky které můžete obrázky z foťáku posílat do počítače bezdrátově. Existuje také aplikace pro mobilní systémy iOS a Android, díky které můžete posílat fotky a videa až v 1080p (30 snímků za sekundu) přes Wi-Fi i do tabletu či chytrého telefonu a přes něj je třeba rovnou umístit na Facebook nebo YouTube.

 

Novinka je jinak zaměřená na odolnost; podle informací od výrobce má vydržet ponoření do vody do hloubky až 10 metrů (33 stop), pád ze dvou metrů (6,5 stop), nízké teploty až -10 °C (14 °F) a také má být odolná vůči prachu. Na trh by XP170 měl přijít v červnu s doporučenou cenou 280 dolarů; pokud přijde i k nám, očekáváme cenu okolo 7000 Kč s daní.

Zdroj: Steve’s Digicams

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář