Fujitsu má počítač s tak nízkou spotřebou, že jej ani nemusíte vypínat [CeBIT]

0

Na první pohled další tuctový all-in-one. Japonský výrobce ale přivezl do Hannoveru počítač, o kterém tvrdí, že je tak úsporný, že jej uživatel nemusí ani vypínat. Fujitsu Esprimo X923 a dotykový X923-T má ve zvláštní režimu příkon pod 5 wattů.

Fujitsu tento režim nazývá Low Power Active Mode (LPAM). Operační systém, síťové připojení a rezidentní ochrana v něm neustále běží a počítač je okamžitě připravený i na příchozí hovor ze Skypu apod. Od prostředků jsou odstřiženy jen náročné aplikace, výrobce zmiňuje prohlížeč a kancelářské editory. Fujitsu neupřesňuje detaily, ale podobnou úspornou funkci v sobě mají Windows 8 pod názvem Connected Standby, zatím jej ale využívaly jen tablety.

V ostatních ohledech už nové počítače Fujitsu z řady jiných all-in-one mašin nevybočují. Esprimo X923 mají 23″ IPS panel s rozlišením 1920 × 1080 px, „téčkový“ model je navíc dotykový. Uvnitř tluče srdce v podobě mobilních procesorů Core i3 až i7. Výrobce bude počítače prodávat s 4–16 GB RAM, jako úložiště poslouží HDD, nebo SSD.

 

Na těle o hmotnosti 5,94 kg najdeme jen několik konektorů: šestici USB 3.0, výstup DVI, 3,5mm jack vstup pro mikrofon a výstup pro sluchátka nebo RJ-45 pro gigabitovou LAN. Wi-Fi je bohužel pouze volitelným příslušenstvím. Mikrofon a stereo reproduktory jsou součástí displeje, webkameru výrobce dodává zvlášť.

Esprimo X923 a X923-T se začnou v Evropě prodávat ještě tento týden, cenu však zatím neznáme. Na počítačích je předinstalován systém Windows 8.1, ale výrobce jej bude prodávat i s Windows 7. Ten doplní o trial verze Office 2013 a bezpečnostního balíčku McAfee. Součástí je ještě autentizační software Workplace Protect.

Zdroj: Fujitsu

Ohodnoťte tento článek!