Fujitsu představilo byznysový Ultrabook, má 14″ displej a 4G (CeBIT)

0

Japonský výrobce Fujitsu konečně přišel se svým prvním Ultrabookem. Zatím nemá ani žádné oficiální označení, ale už víme, že podobně jako třeba HP Folio 13 míří do pracovní třídy a dokazuje to výbavou, ve které nechybí ani dokovací konektor.

Zdroj: Laptopmag

Zdroj: Laptopmag

Displej novinky má úhlopříčku 14″ a je bezrámečkový (rámeček tam je, ale je velmi tenký), díky čemuž má celý počítač rozměry obvyklejší spíš pro 13,3″ modely. Víko displeje se navíc dá rozevřít o 180 stupňů, což je něco, co u všech doposud známých zařízení této třídy chybělo. Klávesnice vypadá pohodlně, i když trpí klasickým problémem v podobě kláves Home, End, PgUp a PgDn přiřazených na kombinaci s přepínačem Fn. Předváděný model byl vyveden v pohledné černočervené barevné kombinaci a z fotek se zdá, že má matnou povrchovou úpravu těla i displeje. Hmotnost by měla být 1,5 kg a tloušťka v nejširším bodě je krásných 16 mm.

Zdroj: Laptopmag Zdroj: Laptopmag Zdroj: Laptopmag

Konektorová výbava je silně nadprůměrná a zdá se, že díky ní je notebook skutečně vhodný na práci. Dvojice portů USB 3.0 je doplněna jedním USB 2.0, k tomu proprietární (nestandardní s nutností použití redukce) Ethernet, klasické velké HDMI, čtečka karet SD a 3,5mm jack na sluchátka – konkurence se zde nechytá. Navíc na spodní straně najdeme malý dokovací konektor, což je opět věc, která u dosavadních Ultrabooků citelně chyběla. Bezdrátová výbava je také neobvykle silná, protože kromě obvyklých připojení Wi-Fi a Bluetooth Fujitsu nabízí i 4G (LTE) připojení. To u nás sice ještě dlouho nevyužijete, pro zahraniční zákazníky je to ale skvělá zpráva.

 

Díky firemnímu zaměření notebooku Fujitsu neopomnělo ani zabezpečení. Proto nechybí slot pro zámek Kensington, čip Trusted Platform Module a čtečka otisků prstů. Co víc si přát?

Video jsme si vypůjčili od LaptopMagu

Specifikace hardwaru nebo třeba rozlišení displeje zatím neznáme, předváděný model byl jen maketa a nešel zapnout. Stejně tak není známá ani cena, obsluha stánku Fujitsu na výstavě CeBIT, kde se notebook objevil, prý potvrzuje, že by se měl notebook začít prodávat začátkem léta tohoto roku.

Zdroj: CeBIT 2012/Engadget/Laptopmag

Ohodnoťte tento článek!