Fujitsu předvedlo Lifebook UH572, prototyp Ultrabooku s Ivy Bridge (CeBIT)

0

Fujitsu na letošním CeBITu předvádí skutečně zajímavé kousky. Už včera jsme viděli prototyp zřejmě prvního opravdu pracovního Ultrabooku (s dokovacím konektorem) a nyní pánové ze zahraničních médií narazili na další tenký počítač. Jeho označení je Lifebook UH572, podle rozměrů zřejmě jde také o Ultrabook a je to jeden z mála prezentovaných notebooků skutečně osazených procesorem Intel Ivy Bridge.


Zdroj obrázku: Engadget

Podle označení Lifebook lze soudit, že se jedná o prototyp „domácího“ či „multimediálního“ Ultrabooku a jakéhosi nepracovního sourozence dříve objevené novinky. Dokovací konektor mu tedy chybí, ale jinak vypadá tělo notebooku velmi podobně (a za sebe tvrdím, že opravdu hodně dobře). Klávesnice má dokonce vlastní klávesy pro Home, End, PgUp a PgDn, což je u notebooku této velikosti velmi vítaná změna oproti mapování těchto kláves na Fn+kurzorové šipky – a obecně snad až na jednořádkový Enter není klávesnici co vytknout, vypadá pohodlně a kvalitně. Velmi pozitivně hodnotím i matné zpracování těla; nezbývá než doufat, že vydrží do produkční verze.


Zdroj obrázku: Engadget

Konektorová výbava je také velmi slušná; 2× USB 3.0, jednou USB 2.0, plnohodnotné HDMI a audio jack, nechybí ani multiformátová čtečka paměťových karet, která podle piktogramu zvládá i formáty SDXC a MS Pro. O hardwaru nemá smysl příliš hovořit, protože v prototypu sice byl procesor Ivy Bridge (1,5GHz dvoujádro Core i5 s TDP 17 W), ale jinak byl prototyp ochuzen třeba o SSD (měl 320GB HDD) a měl pouze 2 GB RAM. To se ale velmi pravděpodobně do uvedení na trh změní.

 

Oba prototypy Fujitsu představené na letošním CeBITu působí naprosto skvěle a pokud se dostanou na trh se stejným designem a zpracováním, slušným hardwarem a výdrží a nepokazí to ani cena, věštím jim velký úspěch. Z toho, co jsme zatím viděli, vypadají asi nejlépe; přesně takto si představujeme. Na druhou stranu je na nějaké finální soudy ještě dost brzo, v obou případech se jedná o protypy. V každém případě ale Fujitsu držíme palce.

Zdroj: Engadget / The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář