Fujitsu Stylistic Q550 je 10″ tablet pyšnící se dost nezvyklým zařazením – business-class. Stylistic Q550 se má vyjímat na konferenčních stolech, na poradách, u manažerů na stole atp. . Jaké predispozice k tomu nabízí?

Byznysový tablet od Fujitsu se pyšní 10,1″ displejem s rozlišením 1280 × 800 px, podporováno je ovládání více dotyky prstu i digitálního pera. Uvnitř tepe Atom Z670, úsporný 1,5GHz čip s integrovanou grafikou GMA 600. Procesor má k sobě 2 GB paměti DDR3, pro data je tu 32- nebo 64GB flashová paměť se dvěma gigabajty zabranými pro systém. Výdrž na vestavěný akumulátor činí lehce přes osm hodin.

Co je tedy tou doménou pro použití v podnicích? Zejména hořčíkové šasi, které splňuje normu MIL-STD-810G, vojenský standard pro práci v extrémních podmínkách. Nezvyklá je také čtečka otisků prstů nebo dokonce čtečka bezkontaktních karet Smart Card. Najdete tu také čip TPM nebo technologii Advanced Theft Protection. Zapomněl bych ještě zmínit port USB 2.0, výstup HDMI, 0,3Mpx přední a 1,3Mpx zadní webkameru nebo čtečku karet SDHC. Nechybí Wi-Fi, Bluetooth, volitelně i 3G nebo GPS.

Tablet váží příjemných 765 g a je 16 mm silný. To hlavní, proč se o tabletu zmiňujeme – Fujitsu jej prodává na svých stránkách za základní cenu $729, tedy v přepočtu 13 tis. Kč. V ČR se bohužel cena pohybuje výrazně nad 20 tis. Kč, viz náhled do ceníku skrze Jyxo.cz níže. Předinstalovaným systémem je Windows 7 Professional.

Zdroj a listing: Fujitsu

Ohodnoťte tento článek!