Fujitsu Stylistic Q550: tablet pro byznys

0

Fujitsu oznamuje Stylistic Q550, tablet pro vládní a podnikové zákazníky, konečně také přístroj z business-class.

Stylistic Q550 má matný 10,1″ kapacitní multidotykový displej s IPS matricí a s rozlišením 1280 × 800. Můžete na něj psát i volitelně přiloženým digitálním perem. Uvnitř najdete neurčený Intel Atom nadcházející třetí generace, Oak Trail s integrovanou grafikou GMA 600. Procesor má k dispozici 2 GB pamětí DDR3. Dále je tu úložná paměť, 32- nebo 64GB flashové úložiště, z něhož si 2 GB zabírá systém, Windows 7 Home Premium. Možná si říkáte, že je to poněkud nešťastná volba, ovšem v kombinaci s novým Atomem má přístroj docela slušnou výdrž a malou spotřebu a Windows 7 se na konferenčním stole budou vyjímat rozhodně lépe než Android. Baterii můžete vlastnoručně vyměnit, Stylistic Q550 na jedno nabití vydrží až 8 h.


Vepředu najdete VGA webkameru a vzadu potom 1,3Mpx fotoaparát. Máme tu mono-reproduktor, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0, volitelně také modul 3G WWAN nebo i GPS. Co je na tabletu podnikové a speciální? Začněme čtečkou otisků prstů, dále je tu čtečka bezkontaktních čipových karet (SmartCard), čip TPM (Trusted Platform Module) a podpora Intel Anti-Theft Technology.

Tabletu nechybí port USB 2.0, výstup HDMI a čtečka SD karet pro rozšíření systémové paměti. Hmotnost je přijatelných 760 g a tloušťka je trochu větších 16 mm.

Spol. Fujitsu oznámila, že se Stylistic Q550 začne prodávat na začátku dubna / apríla v Japonsku v přepočtu za vysokých 20 000 Kč, dá se očekávat i rozšíření do dalších zemí.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!